EI kirkasta näyttöä

mutta kuitenkin 15,4", hinta tonnin tienoilla. Kuka löytää näillä rajoilla parhaan läppärin? (NAINEN ei halua kirkasta näyttöä!!!!!)
3719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikissa Näytöissä näytön asetuksista pystyt itse säätämään valoisuuden ja kontrastin ihan mieleiseksesi, nuo kaksi säätöä vaikuttaa nimenomaan näytön kirkkauteen ja valoisuuteen.

Äänestä
  • näitä nyt yleistyneitä WXGA -näyttöjä....

    Äänestä

Tosiaa itseäkin ärsyttää nuo kirkkaat näytöt. Ei kovin mukavia katsella, kun kaikki paikat heijastelee. Itsekin joudun todennäköisesti turvautumaan omavalintaiseen kokoonpanoon, jossa pohjana Asuksen rauta. Mitä nyt noita katsellut olen, niin Fuhitsu ja Acer niitä kirkkaita eniten käyttää.
Ilmeisesti kustannussäästöt ovat melkoiset kirkkaissa näytöissä. Esim. Fuhitsu Amilo 1425 M745-prossulla. Norminäytöllä ~1500€, mutta kirkasnäyttöinen G-malli ~1250€. Ei hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juippi kirjoitti:

mutta kuitenkin 15,4", hinta tonnin tienoilla. Kuka löytää näillä rajoilla parhaan läppärin? (NAINEN ei halua kirkasta näyttöä!!!!!)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu