Hunaja

Tällaista lähdin kyseleen, että voiko raskauden aikana syödä hunajaa? nyt juuri tekis mieli pyöräyttää sitä teen sekaan.
Olisko hyviä vinkkejä pahoinvointiin? Raskausvk. 9 6
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä ettei voisi syödä hunajaa, jos siltä tuntuu. Kovin makeaahan tuo on, jotta kohtuus parasta kait tässäkin..

Äänestä

mieluummin hunajaa kuin valkoista sokeria! paljon terveellisempää. ei kai hunajan kanssa ole rajoituksia kuin alle 1v lapsilla... heille sitä ei siis tulisi syöttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vilive kirjoitti:

Tällaista lähdin kyseleen, että voiko raskauden aikana syödä hunajaa? nyt juuri tekis mieli pyöräyttää sitä teen sekaan.
Olisko hyviä vinkkejä pahoinvointiin? Raskausvk. 9 6

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu