OVULAATIO

joku oli kirjoittanut johonkin viestiin,ettei ovulaatio ole aina n.puolessa välissä kuuta.voiko se siis olla ihan alkukuusta tai vaikka juuri ennen menkkoja?

kiitos vastauksista!

p.s.tämä siksi,kun kiinnostaisi tietää kuinka todennäköistä on tulla raskaaksi muulloin,kuin ovulaation aikaan?
2363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kuukautiset tulevat melkein tarkalleen 14 vrk oviksen jälkeen. Eli jos kiertosi on vaikka 30 vuorokautta, niin ovulaatio on 16 vuorokautta kk:n alkamispäivästä.

Äänestä
  • mutta se voi olla myös ihan milloin tahansa. Joillakin on aina säännöllisesti, toisilla ei. Tosin todennäköisyys, että on juuri 14 vrk ennen kuukautisia on suuri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö kirjoitti:

joku oli kirjoittanut johonkin viestiin,ettei ovulaatio ole aina n.puolessa välissä kuuta.voiko se siis olla ihan alkukuusta tai vaikka juuri ennen menkkoja?

kiitos vastauksista!

p.s.tämä siksi,kun kiinnostaisi tietää kuinka todennäköistä on tulla raskaaksi muulloin,kuin ovulaation aikaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu