golf " rääkäisee "

Mikäs vikana kun -99 vuoden golf ns. rääkäiseen n. sekunti käynnistyksen jälkeen? Yleensä tämä tapahtuu päivän ensimmäisen käynnistyksen yhteydessä, eli ei joka kerta. Oisko jollakin ratkaisua?
3847
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

wolkkarin tyyppivika. startti jää päälle. ei kallis

Äänestä

Rääkäisee mistä arvelet.

Meidän pihassakin rääkäisee yksi erimerkkinen auto.
Auto on pysäköity nokka jonkin verran ylöspäin, pihassamme on jyrkempiäkin pysäköintipaikkoja.

Eli jos on nokka ylöspäin, laske tasaisemmalle ja starttaa.

Toiseksi voiko rääkäisy olla hihna joka luistaa, siis vinkumista kun kaasuttaa.
Silloin pitää yleensä vaihtaa hihna, ei kannata yleensä kiristää,
jos on jo vuoden ikäinen.

Äänestä
  • se on muistaakseni kiertovesipumppu mikä sen äänen päästää...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liehu kirjoitti:

Mikäs vikana kun -99 vuoden golf ns. rääkäiseen n. sekunti käynnistyksen jälkeen? Yleensä tämä tapahtuu päivän ensimmäisen käynnistyksen yhteydessä, eli ei joka kerta. Oisko jollakin ratkaisua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu