Siemensin käyttäjät

Siemensin käyttäjät ovat rohkeampia ja avarakatseisimpia
ihmisiä. Perustelu: Uskaltavat ostaa jonkun muun kun Nokian
muovilelun.
Sitäpaitsi Siemensillä on paras hinta/ laatu suhde.
81533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

...jaa, miten tuon valtavirta-ajattelun nyt sitten ottaa..

Ei tuo minulle ainkaan ollut mikään kynnys siirtyä pois Nokiasta, tuli vain rivissä sellaisia pettymyksiä, että oli ihan aiheellistakin siirtyä muihin laitteisiin.

Kautta aikoijen olen ostanut puhelimeni sen mittapuun mukaan, että mikä on minun käyttötarpeisiini hyvä ja missä on hinta/laatu kohdallaan. On ollut myös paljon Nokiaa, mutta on ollut myös esim Benefonia ja Ericssonia.

Kukin ottaa sen minkä tahtoo ja tarvitsee, minun mielestäni on aivan sama kenellä on mikäkin. Kaikkein typerintä on se, että pitää saada Nokia, kun kaikilla muillakin on - jos joku näkee Nokian hyvänä itselleen, niin ostakoot, minä en osta ennen kuin tekevät sellaisen millä olisi minulle käyttöä.

Ja tässä lasketaan pois Commu kokonaan, se on ihan omaa luokkaansa. =)

Äänestä
  • Aivan niin. Eipä lisättävää......
    Kuitekin on hyvä, että on ihmisiä jotka ei kulje
    valtavirran mukana..

    Nokialla on ikävä kyllä aika "susia" tuotteita.

    Äänestä

nyt ja eipä tavii haukkua tuota värkkiä.
Mut näissä olikin sitten ongelmia.
Nokia 8210
Benefon Q
Nokia 6210

Noksua ei taida tulla enään ikinä.

Äänestä

Meillä lapsille on hankittu siemensit (keltaiset kuoret), sellaiset iskun- ja roiskeenkestävät. Niistä on vain hyvää sanottavaa. Ja takuukorjauksetkin on toimineet moitteetomasti.

Nokialla ei mennyt koskaan mikään takuuseen. Ja joka kerta tuli lähes halvemmaksi ostaa uusi puhelin. Tuo on varmaankin yksi syy Nokian suuriin myyntilukuihin. Meilläkin niitä kului vuodessa joskus 2-3/lapsi.

Siemensit (yksi ja sama puhelin) ovat olleet nyt jo vuoden eikä lapset ole puhuneetkaan uudesta puhelimesta.

Äänestä
  • Skönellä on hyvin skulannut Siemenssin roisketiivis
    malli. Eipä ole mitään vikaa vielä ollit.
    kaverin nokia 2 kertaa huollossa.

    Äänestä

aivan totta! hyvä että kaikilla ei ole nokia! siemens on PAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALJON PAREMPI!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Kaikki täällä mollaa nokiaa, kukaan ei kuitenkaan
    pysty/halua perustella Miksi siemens olisi parempi.
    Eikö siviilirohkeus riitä vai mikä on??
    itselläni on ollut useita ericssoneja ja vielä useampia nokioita ja pari siemensiä. Nokialaisissa hinta/ominaisuudet/luotettavuus/huoltopalvelut ylivoimaisesti parhaassa kondiksessa. tosin en puhu mistään teininokioista(3xx0 ja vastaavat), niistä tenavilla kokemuksia ja pääosin myönteisiä.

    Äänestä

  • AnoNyymi kirjoitti:

    Kaikki täällä mollaa nokiaa, kukaan ei kuitenkaan
    pysty/halua perustella Miksi siemens olisi parempi.
    Eikö siviilirohkeus riitä vai mikä on??
    itselläni on ollut useita ericssoneja ja vielä useampia nokioita ja pari siemensiä. Nokialaisissa hinta/ominaisuudet/luotettavuus/huoltopalvelut ylivoimaisesti parhaassa kondiksessa. tosin en puhu mistään teininokioista(3xx0 ja vastaavat), niistä tenavilla kokemuksia ja pääosin myönteisiä.

    8210 ostin uutena joka toimi parisen kuukautta ok. jonka jälkeen jouduin päivittämään.
    Päivityksen jälkeen esim. kentät ja kuuluvuus heikkeni selvästi.
    Päivitettiin uudestaan ja kun kysyin huollossa mistä johtuu niin vastausoli emme tiedä.
    6210 ostin uutena joka päivitettiin nopean data-yhteyden toimimattomuuden takia.
    3 päivityksen jälkeenkään ei toiminut.
    Noin puolenvuoden käytön jälkeen/kiroilun akun löystymisen jälkeen myin pois ja nykyinen Siemens me45 on palvellut loistavasti. Ei käyttö/toiminta vikoja. Päivytyksen jälkeenkin toiminta ok.
    Noksujen välissä oli Benefon Q heikohkoa kentää/kuuluvuutta muuten ok. mutta hidas modeemi.
    Otti muuten häiriötä silmälasien metallisankoista kun osui puhelimeen .

    Hinta/laatu/ominaisuudet ovat nykyisesssä Siemens me45:ssä kohdallaan.
    Saas nähdä kuinka kauan Siemens pelittää.
    Ostettu joulukuussa 2001.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luuristi kirjoitti:

Siemensin käyttäjät ovat rohkeampia ja avarakatseisimpia
ihmisiä. Perustelu: Uskaltavat ostaa jonkun muun kun Nokian
muovilelun.
Sitäpaitsi Siemensillä on paras hinta/ laatu suhde.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu