8v. tytölle

Oliskohan mitään hyviä ideoita? Mitään leluja ei välttämättä kaivata yhtään lisää ja vaatteet ovat tylsä (vaikka kenties tarpeellinen) lahja.
4589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voisitko tavaralahjan asemesta viedä tytön vaikka elokuviin, teatteriin, yleisurheilun MM-kisoihin, ratsastuskilpailua katsomaan tms?

Äänestä
  • Ei oikein onnistu näillä välimatkoilla, muutenhan tuo olisi todella mukava lahja.

    Äänestä

...kirja?

Ja saisi helposti lähetettyä postissakin. Tosi hyvin voisi sopia esim. Astrid Lindgrenin Ronja Ryövärintytär tms.

Äänestä

on cd-soitin, niin lahjakortti vaikka Prismaan, josta varmasti on iso valikoima levyjä. Lapsi voi sitten vaihtoehtoisesti valita vaikkapa mieluisan videon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jane kirjoitti:

Oliskohan mitään hyviä ideoita? Mitään leluja ei välttämättä kaivata yhtään lisää ja vaatteet ovat tylsä (vaikka kenties tarpeellinen) lahja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu