Kertokaas kokemuksia kyseisistä renkaista. Rengasmelu, uraherkkyys, kuluminen ym?
Olen hankkimassa 195/60/14 kokoa
Olen hankkimassa 195/60/14 kokoa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
taitaa olla niin ettei kyseistä mallia enää valmisteta itse olen ajanut noilla renkailla n 8000 km ja ovat aivan mahtavat hiljaiset ja eivät ole uraherkät
Itselläni ollut reilun vuoden 205/45 kokoiset 16" vanteilla. Mittariin kertynyt kohta 30000 km.
Hyvin ne ovat toimineet, melua syntyy sisälle, mutta sehän johtuu autostani sekä 45-profiilista... =)
Kävin Ahvenistolla ajamassa muutamat kierrokset ja kyllä sitä pitoakin löytyi. Sateellakin pitoa löytyy mielestäni kiitettävästi ohuesta profiilista huolimatta.
Mielestäni niissä on hieman enemmän ura-herkkyyttä kuin edellisissä renkaissani. (Nokian NRT)...
Kannattava ostos.
..tuohon kokoon F1:stä muutenkaan olla olemassa. Venturat sen sijaan löytyy ja niistä en ole kuullut kuin kehuja!
Pysy kaukana kokonaan selaisista renkaista...
...ota mieluummin normaali Pirelli tai BS tai Falken jos haluat kalliit renkaat allesi...on myös muitakin...Falken pitää ja on hiljainen (kuluu) BS hiljainen hyvä märällä (kuluu) Pirelli märällä (kovaääninen)
Perustelut taisi jäädä kun suu vahdossa kirjoitit paskaa..
Eikös ollut varaa kunnon Good Yearin renkaisiin?