Onko kellään tehty painoarviota suunnilleen viikolla 36? Millaisia lukemia saatu? Itse olen raskausviikolla 36 4, tänään ultrassa todettiin että iso vauva tulossa, painoarvio 3.6-3.8Kg tällähetkellä. Kontrolli asiasta parin viikon päästä.
Painoarvio
Anniina
4693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
viime raskaudessa vkolla 39 painoarvio oli 2900g...mutta kun syntyi 2 pvän päästä painoikin 3490g:)
Vähä takajunassa tuun, mutta vkolla 32 painoarvio oli n. 2000g.
Esikoisestani tehtiin painoarvio viikolla 36,että syntymäpaino olisi 3,5kg mutta painoi syntyessään 3,955kg.Nyt odotan toista ja mullle tehtiin viikolla 32ultra (tehdään vielä virallinen painoarvio)Lääkäri arvioi silloin painoksi 2,400kg.Saa nähä mikä jötikkä sieltä tulee kun nyt jo tuon painoinen.
arvion mukaan tulossa laskettuna aikana noin nelikiloinen Neiti;o) Viikolla36 5 tehtiin arvio ja silloin painoa 3300g. Että melko pontevaa likkaa odotellaan... Nyt sitten vaan mekkoja ostelemaan!!
Uuden ajan sain polille lasketuksi päiväksi, jolloin arvioidaan uudelleen, jotta mahtuuko tulemaan...