Pitääkö käyttää?

Moi oon 19 vuotias ja seurustelen aika paljon nuoremman tytön kanssa. Pitääkö käyttää kortsuu jos mun tyttökaverilla ei oo vielä menkat alkanu? Mun tekee jo kauheesti seksiä miele ja niin mun tyttöystävänkin tekee
13652
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Työnnä sitä perseeseen niin että henki lähtee.

Äänestä

käytä kumiukkoa aina, paitsi sitten kun lapsia haluatte.

Äänestä

onkohan ihan ajankohtaista??? minkä ikänen se tyttös sit on...ehkä turhan nuori...se voi olla niin että se haluu olla sulle vaan mielix kun kerran sut on saanu!!!jos kuitenkin sekstailette niin kortsut esiin ja hommiin...mut miettikää!!!:)
ja sitä paitsi jos et ite ole enää kokematon niin taudeista ei ikinä tiedä!!

Äänestä

Mutta kuulostaa aika lailla lapselta toi sun tyttöystäväs ja sä tiedät miltä SÄ silloin kuulostat... Noh... PIDÄ NÄPPIS EROSSA SIITÄ!!!

Äänestä

Aina kortsut kehiin. =)

Äänestä

"Pitääkö käyttää kortsuu jos mun tyttökaverilla ei oo vielä menkat alkanu?" siis kuinkakohan vanhan kans sä oikein seurustelet....jos saan ihan noin kysyä..ja mitä niinku käytännös tarkotit tol jos ei oo menkat alkanu..

Ja siis tottakai kannattaa käyttää...nimittäis vaikka ei ois se aika kuusta ei se tarkota etteikö tyttö pamahtas paksuk..tai senkin takia kannattaa käyttää ettei TULE TAUTEJA!!.

Mut ei käytetä tyttöä hyväksi "mun tekis niin mieli" oikeesti KUNNIOITA NAISTASI!

Äänestä

Riippuu siitä haluutteko lasta vai ei.
Vaikka naiminen kortsun kanssa tuntuskin samalta kun tekis töitä hanskat kädessä niin vahinko siitä ennemmin tai myöhemmin syntyy ja sitten saa mennä apteekkiin.

Äänestä

Pitäähän sitä aina käyttää...Sun tyttöystävä on kyllä sitten aika nuori (14?)..Ei sekään ehkä olis niin ongelmallinen juttu kuin se, että kuukautiset tekevät tytöstä fyysisesti naisen..Naisen genitaalit ennen kuukautisia eivät ole vielä kehittyneet tarpeeksi seksin harrastamiseen.Jos tytön sisälle mahtuu kaksi sormea (mutta älä ihmeessä sitä suoraan kokeile, tytön pitää olla kunnolla kiihottunut ja märkä ennen sitä), niin tyttö ei ole liian tiukka.Ootteko tutustuneet toistenne vartaloihin, siis koskettelemalla ja kokeilemalla?Sillä tavalla oppii tietämään, mikä tuntuu toisesta hyvältä.Ja sitten on suuseksi (huom!sekin on seksiä), joka varmasti tuntuu jätkästä yhtä hyvältä kuin yhdyntä ja tytöstä paljon paremmalta.Tutustukaa nyt ensiksi toisiinne kunnolla ja sitten siirrytte yhdyntöihin.

Äänestä

Onkohan se sun tyttös kypsä seksiin ollenkaan? Koska jos menkat ei ole alkaneet, niin tuntuu vähän kummalliselta, että tyttö tahtoisi yrittääkään...tai haluta saattaa,mutta kovin terveellistä se ei tytölle ole...

Ja kannattaa sitä kortsua käyttää. Tyttö on luultavasti vielä 'sakkolihaa' ja sä täysi-ikäinen, niin voit joutua aika isoihin vaikeuksiin jos jotakin sattuu...

Äänestä

missäs poika on ollu terveyden tieto tunneilla?
älä hyvä mies sekaannu alaikäsiin,niistä ei oo ku harmia!!kandee kuiteskin käyttää kortsua....

Äänestä

Te ette tiedä koko tilanteesta mitään, ja silti kehotatte odottamaan, että "tyttö on valmis"... Periaatteessa tyttö voi tosiaankin harrastaa seksiä ennen sukukypsyyttä. Tyttö voipi olla 14-15, so what? Jos tyttö haluaa sitä, niin missä mättää, että jokainen täälläolija kehottaa odottamaan. Siis mie menetin neitsyyteni 13vuotiaana, ja mie oon onnellinen siitä. Se tuntu hyvältä, eikä jääny paha maku suuhun.

Äänestä
  • ..oikeutettua kritiikkiä.Kiitos sinun, tajusin itsekin, kuinka tätimäiseltä kuulostin kirjoittamassani tekstissä (vaikka tietenkin olit osoittanut kritiikkisi muillekin)
    Mutta toisaalta:mitä kauheaa on siinä, että tutustuu ensin toiseen ja sitten vasta aloittaa yhdynnät?En aio pyydellä anteeksi sitä, että olen huolissani sekä tämän keskustelun aloittajasta että hänen tyttöystävästään.Omat ensimmäiset seksikokemukseni olivat huonoja ja niiden jättämät pelot varjostavat hiukan nykyistäkin, todella hyvää suhdettani.
    En väitä, etteikö vaikka 13-vuotias voisi olla yhtä valmis seksiin kuin 19-vuotiaskin tai ettei voisi olla vaikka valmiimpikin.Olet oikeassa siinä, että en tunne tilannetta.Omani eikä kenenkään muunkaan kokemukset päde tähän tapaukseen ja loppujen lopuksi he tekevät kuten tahtovat, huolimatta siitä, mitä kukaan on sanonut.Nämä ovat vain neuvoja ja ehdotuksia, joista voi valita ja soveltaa itselleen sopivat tai jättää täysin huomioimatta.

    Äänestä

Oot sä sellanen luuseri ettet saa oman ikästäs seuraa?musta tuntuu että oot

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jätkä kirjoitti:

Moi oon 19 vuotias ja seurustelen aika paljon nuoremman tytön kanssa. Pitääkö käyttää kortsuu jos mun tyttökaverilla ei oo vielä menkat alkanu? Mun tekee jo kauheesti seksiä miele ja niin mun tyttöystävänkin tekee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu