Millä olisi fiksuinta rajata nurmikko ja hietikko toisistaan? Kivirajaus ei oikein kiinnosta, ja lähinnä mielessä pyöriikin sellainen muovinauha josta olen kuullut joskus. Mutta onko se kuinka kestävää, miten pitkäikäinen ratkaisu, "elääkö" se esim. talven vaikutuksien vuoksi? Murjoutuuko helposti rikki jos esim. ajaa autolla joskus yli (tosin eikös se asenneta sen verran alas että jää piiloon..?) Onko asennus kuinka helppo homma? Vai onko jotain muita vaihtoehtoja, rajausta tulee jotain 60-70 metriä.
Vastaukset 2
- tuota muovinauhaa
jo reilut 50 metriä ja aion laittaa loputkin sillä. Ihan hyvin sillä saa laitettua kun laittaa sen tarpeeksi syvään, ettei jää reunoja paljon yli.
Muutamia vuosia sitten laitetuista särkyy nyt nuo mahdollisesti näkymään jääneet osat, mutta eihän sekään toisaalta haittaa.
Osittain olen käyttänyt myös vahvempaa itse leikattua muovilevyä.- yks omakotitalon omistaja
kiitos vinkistä.ajattelin juuri tästä aiheesta laittaa kysymyksen tänne..tuota nauhaa minäkin ajattelin kun nurmikko levinnyt tosi paljon hiekalle..kun hiekkaa on vain ohut kerros savimaan päällä..pellolle kun talo aikanaan rakennettu=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791702
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109903En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo97666Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä16522