Kertokaas!!!

Jakoketju rallattaa mesessä(200b124 kori 270tkm ajettu) Onko vaarallista? Onko kallis remppa vaihtaa? Itseltä kyllä vaihto käy mutta mitä maksaa osat!? KIITOS
1302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nokkaketju kestää vaikka puolimiljoonaa km.
Omaan vaihdatan 300 tkm.n välein ja samalla kannattaa vaihdattaa venttiilien hydraulinostimet 8 kpl. Käynnistä tulee uudenveroinen.
Se rallatushan kuuluu yleensä venttiilinostimista eikä ketjusta.
http://www.kl-varaosat.fi/kauppa.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KIIITOOOS kirjoitti:

Jakoketju rallattaa mesessä(200b124 kori 270tkm ajettu) Onko vaarallista? Onko kallis remppa vaihtaa? Itseltä kyllä vaihto käy mutta mitä maksaa osat!? KIITOS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu