tupakka ja intti

....

o lähes mahdoto tehtävä olla polttamatta intissä. itse en ole enne inttiä polttanu mut ny intissä menny monta askia. hirvee houkutus tauoilla mettässä vetää kessua ku ei oo muutakaa tekemistä

3

1181

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin...

      Minäkin rupesin polttamaan armeijassa, ja hyvin on sen jälkeenkin maistunut.

      Itse asiassa tupakka on maistunut liiankin hyvin ja pitäisi varmaan kohta lopettaa, ettei tule syöpää. Harmittaa vain luopua tupakasta. Siitä tulee monesti niin hyvä olo. Lopettaminen tuntuu siksikin turhalta, että en edes ole riippuvainen. Voisin halutessani olla pitkäänkin polttamatta.

      • ansaan joutunut

        Tää on varmaan yksi tyypillisimmistä harhaluuloista tupakan suhteen, että siitä tulee niin hyvä olo, mutta riippuvainen en ole! Kukaan ei nauti ensimmäisestä/ensimmäisistä tupakoista kuin ehkä sosiaalisen imagon vuoksi. Siihen on aikamoinen totuttautuminen, että oppii polttamaan henkeen vetäen, niin ettei tukehdu. Tupakassa ei ole mitään nautinnollista. Ainoa mitä siitä seuraa on nikotiinin sitoutuminen elimistään ja sen vähittäinen poistuminen, josta seuraa nälkää muistuttava tyhjä olo ja kun taas seuraavan kerran nikotiiniannos tulee, tämä tupakan itsensä luoma tyhjä olo poistuu.
        Tupakoimattomat eivät kärsi tästä tyhjästä olosta vain tupakoitsijaparat, jotka luulevat todellakin nauttivansa tupakoinnista. Ilmankos on vaikea luopua jostain, jonka oikeasti luulee antavan jotain.


    • Anonyymi

      Kävin aikanaan armeijan,ei minua kukaan komentanut polttelemaan joten jätin väliin eikä ole tarvinnut myöhemminkään opetella, työkavereistakin aniharrva poltaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      60
      849
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      34
      817
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      766
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      96
      735
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      31
      622
    6. Lehtikankaan oppilas kuolema

      Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞
      Kajaani
      10
      558
    7. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      547
    8. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      72
      536
    9. 42
      529
    10. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      63
      509
    11. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      24
      443
    12. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      25
      437
    13. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      436
    14. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      57
      429
    15. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      36
      417
    16. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      105
      411
    17. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      72
      403
    18. 39
      403
    19. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      397
    20. Emme pääse koskaan

      Tästä. Sinä et suostu enkä minä suostu
      Ikävä
      38
      394
    Aihe