Siis ostin uuden peilin ja joku älypää oli liimannut siihen sellaisen tarran, jonka liimat jäi kiinni siihen peiliin.. Miten sen liiman saisi irti?
Ja sama homma kans maalipintaisesta seinästä on huolimattomasti irroitettu kaksipuoleiset teipit ja se on se teippi nyt ehtinyt kuivaa siihen seinään kiinni.. Mitenkäs se siitä siistiytyisi?
Kiitos, jos joku viittii vinkkii antaa :)
Liima pois peilistä
***
5
6681
Vastaukset
- irtoaa
Laita siihen liimakohtaan margariiniä ja hiero sillä pois. Sen rasvan saa pois astianpesuaineella.
- Äiti
Yleensä ne mömmöt lähtee suoraan astiksella, esim. Fairylla, mutta jos ei niin toi rasvahomma toimii joka tapauksessa.
- Anonyymi
Öljypohjaisella meikinpoistoaineella
- Anonyymi
asetonilla vaikka..
- Anonyymi
Asetoni, ksyleeni, tärpätti, kynsilakan poistoaine (asetoni). Siis mikäli Fairy ei hoida hommaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617