ääliö/hullut ihmiset

Mitä tehdä ihmisille, joiden katselussa/kuuntelussa on oma mielenterveyskoetuksella?

Olisko esim. puukko paras ratkaisu?
6636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hoitoon,jos puukkoja tarvitsee.

Äänestä
  • kysyjä ääliö tarkoitti luultavasti, että puukkoja vois vaikka alkaa tekee ja myymään, jos ero tulee, kun joku kanssaihminen ei häntä enää kestä katsella (kun ap on kerta niin ääliö) ja hänen pitää sitten itsensä täysin yksin elättää??

    Käsitin, että tästä oli kai kysymys? :=0

    Äänestä

No jos ei joku ihminen tosissaan ole ottanut tehtäväkseen kiusata sinua niin on hyvä keskittyä siihen omaan suhtautumiseen sitä ihmistä kohtaan.

Äänestä

ääliöille/hulluille kirjoittelijoille jotka kirjoittavat moukkamaisuuksia palstoille?

Ehdotat varmaan samaa ratkaisua kuin edellä, vai?

Äänestä

Ihmiset eivät ajattele vai onko kaiken takana taloudellinen hyöty: Jahdataan ja parjataan kotitakoissa puita polttavia ihmisiä ja samaan aikaan rakennetaan asutuksen viereen puunpolttolaitos jonka kitkerä savu sekä puuhakkeen tuonti ja varastointi saastuttaa vieressä asuvien hegitysilman. Varsinkin talvella ilmansuunta on sellainen että savu taimikälie kitkerä tuotos estää kunnollisen hengittämisen ja sairastuttaa ihmiset, toiset heti toiset pitemmällä aikavälillä. Eihän tällaisille ääliöille kukaan mitään voi. Kaiken ratkaisee jokin ihmeellinen taho missä ei lainkaan oteta huomioon ihmistä. Luonnonsuojelun kannalta ratkaisu on käsittämätön. Onko tarkoitus tuhota ihmisten terveys ja saattaa ennenaikaiseen hautaan? Eivät uustulokkaatkaan ole rakenteltaan kaiken kestäviä. Jossain vaiheessa ajattelemattomuus ja ilman pilaaminen kostautuu. Lopullisen katstorifin edessä eivät herrojen rahakukkarotkaan auta. Silloin on myöhäistä katua päätöksiä. Hulluinta on se että kunnat luulevat säästävänsä mutta todellisuudessa maksavat yhä lisääntyviä sairaanhoitokuluja. Huluutta on monenlaista mutta pahinta on se mikä vaikuttaa luontoon ja sen heikoimpaan lenkkiin ihmiseen.

Äänestä

Ihmiset on tyhmiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöpöpöpö kirjoitti:

Mitä tehdä ihmisille, joiden katselussa/kuuntelussa on oma mielenterveyskoetuksella?

Olisko esim. puukko paras ratkaisu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu