Ja Ilta-Sanomissa taas: "Rakkaus kukoistaa edelleen". Niinpä niin... Rakkauttahan se varmasti on.
Täysin varmaksihan asiaa ei tiedä kukaan muu kuin Jenni itse, mutta aika pieni todennäköisyys on, että kukaan ottaisi Kimin kaltaista "miestä" (inisevää pentua) muusta syystä kuin rahojen takia - kelpaisi varmasti monelle muullekin mies, joka tienaa vähintään 180 miljoonaa markkaa vuodessa...
En ole kateellinen Kimille (formulakuskien kuuluukin tienata tähtitieteellisiä summia, se on osa lajin viehätystä) enkä Jennille (en ole homosexuaali), mutta sitäpä vaan että pitääkö sitä nyt vielä lehdissä mainostaa, että rakkautta on - ei se uskottavuus ainakaan parane jos lehdissä pitää asiaa korostaa.
Täysin varmaksihan asiaa ei tiedä kukaan muu kuin Jenni itse, mutta aika pieni todennäköisyys on, että kukaan ottaisi Kimin kaltaista "miestä" (inisevää pentua) muusta syystä kuin rahojen takia - kelpaisi varmasti monelle muullekin mies, joka tienaa vähintään 180 miljoonaa markkaa vuodessa...
En ole kateellinen Kimille (formulakuskien kuuluukin tienata tähtitieteellisiä summia, se on osa lajin viehätystä) enkä Jennille (en ole homosexuaali), mutta sitäpä vaan että pitääkö sitä nyt vielä lehdissä mainostaa, että rakkautta on - ei se uskottavuus ainakaan parane jos lehdissä pitää asiaa korostaa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
se inisevä pentu on saanut aikaiseksi jotain sellaista mistä perus suomalainen tosimies ei voi kuin haaveilla sohvan pohjalla, on maailman huippu jossain lajissa ja saanut nimensä ns. aikakirjoihin, onhan menestys ja kunnianhimokin sinällään jo varmaan naisten mielestä viehättävää?
.... on kaiken viisauden alku.
Sinullekin sopisi moottoriurheiluun perehtyminen näillä palstoilla seikkailun ja muun pseudotiedon märehtimisen sijaan.
Räikkönen saattaa olla saavuttanut aseman, jossa on yksi tämän hetken nopeimmista, tai hyvää vauhtia nopeimmkasi kehittyvä, mutta ei muuta. Maailman huippu tuossa lajissa on, tulee vielä pitkään olemaan ja on jo kauan ollut saksalainen Michael Schumacher. Tämän kauden notkahdus ei kerro yhtään mitään ja vaikka hän ei enää saavuttaisi yhtään voittoa urallaan, menee Räikköseltä useampi vuosi, ennenkuin voidaan tuon miehen varjossa kenestäkään toisesta puhua maailman huippuna.
Äyrton Senna ei voittanut kuin kourallisen Schumacheriin verrattuna ja silti hän yhä on bench mark puhuttaessa maailman huipuista. Joskus ehkä Räikkönenkin, mutta jäitä hattuun ja aitoa kannustusta kaikilta suomalaisilta, että siihen yltäisi.
tällä hetkellä nopein kuljettaja, ts. tämän hetken huippukuski. Toki Sumilla on paljon enemmän saavutuksia, eihän siitä mihinkään pääse, mutta edelleenkin räikkönen on jo nyt saavuttanut jotain sellaista mihin ei normi suomalaisesta paskahoususta ei ole.
No sepäs hienoa. Pöömpööm! Auto menee pöömpööm! Viittittekin seurata moista paskaa, isot miehet.
mutta aina järkevämpää kuin jonkun jääpallon seuraaminen, formuloista on ollut sentään jotain yhteiskunnallistakin hyötyä.
Hah. Samaa paskaa, ei todellakaan mitään yhteiskunnallista hyötyä :)
Sunki kiesis kuluttas satasella rutkasti enemmän jos formuloita ei olis. Kyllä ne vie kehitystä eteepäin iha kympillä.
Ei Kimissä mitään vikaa ole päinvastoin, montako kertaa olet keskustellut Kimin kanssa? Mitä itseasiassa tiedät Kimin yksityiselämästä häh?
Lue paska-Seiskaa niin tiedät todellisuudesta vielä vähemmän.
Kimi on parasta mainosta Suomelle.
"Lue paska-Seiskaa niin tiedät todellisuudesta vielä vähemmän. "
Siinä on kyllä viisauden sanoja. Varsinkin sanat: "..vielä vähemmän". Oletko todellakin noin peelo, ettet tiedä mitä yhdistelmä IS Rita Tainola merkitsee tiedonvälityksen objektiivisuuden kannalta? Hänen monista ihmisistä kirjoittamat jutut voitaisiin ihan hyvin kehystää vaadittavin raamein erottuakseen toimituksellisesta materiaalista ja lisätä kulmaan myöskin vaadittu "maksettu mainos" -merkintä.
Samaa paskaa on kuule Seiska ja iltapäivälehdet sillä erotuksella, että Seiska herjaa ketä haluaa, mutta IS Rita Tainiola -yhdistelmä on synonyymi maksetulle mainokselle julkimon kulloinkin tarvitsemaan suuntaan.
Käy nyt ensimmäiseksi lukemassa esim. yliopistin kirjastosta vanhat vuosikerrat tilaamalla ko. satutädin jutut Häkkisen pariskunnasta Ilta Sanomissa niiltä vuosilta, kun nykyisin itsekin ovat julkisuuteen kertoneet, että herralle häppä maistui ja perhe-elämä ei oikein sujunut.
rahaa, mainetta ja mies joka tykkää puuhastella autojen parissa. Wrrrrrrrrrrooooooommmmm.... :)
Joku köyhä tumpeloko pitäs ottaa? Eihän siinä mitään jos rakastuu johonki hitsariin, mutta kyllä siinä saa onneaan kiittää, jos on löytäny miehen jonka kanssa homma toimii ja jolla on kaiken lisäks hyväpalkkainen ja seksikäs duuni.
No olisihan se omituista jos rakkaus ei kukoistaisi, jos vasta vuosi ollaan naimisissa oltu. Mun mielestä Kimi osoittaa kyllä vähän mauttomuutta iskiessään jonkun vähäpätösen missin/mallin. Olis vaan antanu tytön naida joku jääkiekkoilija tai muu vastaava. Formulakuskit ovat kuitenkin ihan omassa kastissaan.
No eipä oo muillakaan kuskeilla muuta ku jossain vaiheessa vähintäänki mallinhommia tehneitä muijia tai jotain pornobeibejä. =D
Schumihan otti Frenzeniltä vaimon itselleen. Corinna seurusteli aikoinaan nimittäin heinz-haraldin kanssa. Kätevää.
Joo, rakkaus TODELLA kukoistaa.... vuoden paras vitsi.
Än-Ännää--äääännn----Ännnää!!!! Tässä tulee kimi..mediaseksikkäässä autossaan.Nyt se menee pilttuusseen...Voi miten jännää! Missäs se jenni on? Onx se niiden sveitsin kodissa? Mitä! onks kimillä ollenkaan sormusta?!...Oih!Tää menee jännäks! Toivottavasti saadaan lukee IS:sta hyviä uutisia niiden salaisesta lemmenlomasta ettei tarvitse turhaan huolestua...joo, ja seiskassa on kans tärkeitä tietoja...niinku että jenni oli ostanu kynsilakkaa...tämä on mahtavaa...suomalaisen tiedon välityksen riemujuhlaa!!!
yöllä tsekkaan Seiskasta, et millasta se kynsilakka nyt olikaan.