Virtual exhaust system?

Minkälainen tommonen virtual exhaust system oikein on? Mikä sen toimintaperiaate oikein on?
2865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kantsis joskus vähän googlettaa niin löytyisi tietoa.

http://www.atpturbo.com/root/releases/release091004.htm

Lukasin nopsaan läpi, niin näyttäisi läväyttävät kovassa kiihdytyksessä pakoputken auki ennen ensimmäistä äänenvaimentajaa tai katalysaattoria. ei pakoputkistoa tai äänenvaimentajia ja/tai katalysaattoria -> ei vastapainetta -> vähemmän virtausvastusta ja enemmän ääntä -> laittomampi

Viimenen oli veikkaus. Mutta luulen ettei menisi läpi katsastuksesta. Voihan sen aina napata pois ennen katsastusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timppa kirjoitti:

Minkälainen tommonen virtual exhaust system oikein on? Mikä sen toimintaperiaate oikein on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu