Ollaan mahdollisesti vaihtamassa venettä ja kiinnostuksen kohteena on useitakin eri malleja. Tarkoituksena olisi löytää vene, jossa noin neljä aikuista mahtuisi nukkumaan ja matkanopeus olisi yli 12 solmua. Ja tietysti mielellään dieselkoneella ja hintaa alle 20 tonnia. Kertokaahan kokemuksia mm. Finnsport 650 AC, Marino 725, Koskelo 22 ja Seiskari S23. Kaikki mahdollinen tieto kiinnostaa, kulutukset ja millä nopeudella, merikelpoisuus ym. Suurkiitokset jo etukäteen vaivannäöstä.
Kokemuksia veneistä
5
886
Vastaukset
- jampe
Marinon 700-sarjan kokoiset paatit, eli vanhemmista Marino 23 on ainakin laatupelejä. Dieselillä kakskolmosta vähemmän, mutta löytyy silläkin varmaan.
- finsporttia
muista en tiedä. Kaverilla oli finnsport 650 ac ja voi kele mikä kolistelija tuo oli. Veneessä on nimittäin todellä tasainen pohja ja se tekee ko. paatista todellä epämiellyttävän jo ihan minimaalisessa aallokossa. Sinällää tuo on jonkinmoinen tilaihme sarjassaan. Dieselistä en niin ikään ton kohdalla tiedä - eikö tuo ole perätuupparivene? Ainakin tuo kaverin oli - voi tietty olla sisäkoneversioitakin?
- Lukijatar
Ehkä siinä pitäisi lukea, että Calypso
- Anonyymi
Onko teillä koskaan mitään veneisiin liittyviä seksifantasioita?
- Anonyymi
Kappas vaan nostattaja on päässyt vapaalle jalalle taas! Olisit keksinyt muuta puuhaa itsellesi kuin 15 vuotta vanhojen viestien nostattelu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751390Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431269Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521076Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551048- 51775
- 65744
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62727Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39708Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44671- 30627