Tiedän, että olen luulotautinen, mutta kysyn kumminkin: miten suuri riski on saada nuorella iällä (17v) aivoverenvuoto? Eräs sukulaiseni kuoli siihen viikko sitten ja se laukaisi pelon. Siis en ennen olut luulotautinen, mutta tuo läheisen kuolema laukaisi sen... Pitäis varmaan mennä psykologille. Ja muuten: verenpaineeni on ihan OK, 139/76.
MITEN SUURI RISKI?
tietämätön ja pelokas
2613
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
suurempi mahdollisuus kuin Alzheimeriin sairastuminen - siis Sinun iässäsi (olematon).
Jos suvussasi on jokin perinnöllinen sairaus, kannattaisi varmasti kysyä ensin lähimmiltä sukulaisilta (vanhemmat) ja sitten lääkäriltä.
Ota nyt ihan rauhallisesti, sillä Sinulla pitäisi ihan oikeasti olla paljon tärkeämpiä miettimisen aiheita kuin turha paniikin haku!
Onnellista loppukesää:)))))
Kiitos! Tuo läheisen kuolema vain saa ajatukset niin sekaisin... Nyt siis miettimään muita asioita. Kyllä tästä ylös päästään! No panic!!!!