Joulukuussa Porto de Galinhakseen

Onko kukaan lähdössä 13.12 kyseiseen paikkaan?
Olemme lähdössä kahdeksi viikoksi Portal Atlanticoon.
41768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kahdeksi viikoksi. Innolla odotan kun taas tajusin tulevan syksyn ja alkutalven pimeyden&sateet.

- keräsin muutaman löytämäni Brasilia linkin omaksi ja muiden iloksi (tai suruksi :)

http://www.geocities.com/tromann2004/

Äänestä

En tuolloin, vaan 29.11. :)

Äänestä

ollaan tyttöporukalla (22-25v) lähössä galinhakseen joulukuussa. Onko kellään muuten mitään vinkkejä matkaa varten?
Sit vielä kysyn Muro Alto ja Maracaipe -rannoista, jotka ovat kuulemma surffareiden suosiossa, onko ne kuinka pitkän matkan päässä siitä galinhaksen keskustasta?

Äänestä
  • Muro Altoon oli n. 7 km, Maracaipeen ehkä 9 km, riippuu mistä kohtaa Galinhaksen rantaa lähdet liikkeelle. Maracaipessa on pitkä surffausranta jokisuisto mihin tehdään jangadalla (="jokilautta") leppoisia jokiretkiä. Maracaipessakin riippuu matka siitä missä kohtaa kilometrien pituista rantaa haluat jäädä pois kyydistä! Kannattaa ottaa buggy eli rantakirppu ja sopia kuskin kanssa hinta, esim. itse teimme niin että kuski vei meidät ja sovittiin kellonaika milloin kuski saapui noutamaan. Hintaa en nyt just muista mutta ei ollut kallista niinkuin ei mikään muukaan lysti siellä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reissuun kirjoitti:

Onko kukaan lähdössä 13.12 kyseiseen paikkaan?
Olemme lähdössä kahdeksi viikoksi Portal Atlanticoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu