widmer

elikkä kävin apteekissa ja siellä minulle suositeltiin widmer sarjaa.. ostin wicnecarb geelia ja sebo fluid kosteuttavaa emulsioo.. kun tota geeliä pistää niin naamaa alkaa kiristään (normaalia?) niin voiko sen päälle pistää tota kosteuttavaa emulsia.. siis jos antaa geelin ekaks kuivahtaa?
1291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mulla on tota geeliä ja lipo sol liuosta.teen niin et ensin pyyhin liuoksella ja sit levitän geelin, ja tosiaan,ihoo alkaa kiristää. mut kun laittaa päälle kosteusvoidetta, niin jotenkin se geeli irtoo ihon pinnasta niin että tulee ihon pinta täyteen semmosta ihme mössöö, ihan kun olis wc-paperilla pyyhkiny naaman (paperistahan jää semmosta ihmeellistä mössöö naamaan, ni samallaista!) mut oon huomannu,että kun geeliä pistää pikkasen vähemmän, niin ihoa kiristää, mutta vain hetken aikaa,eikä välttämäti tarvi sitä kosteusvoidetta. voi esim hyvin yöks levittää sen geelin, aamulla huuhtasta naaman ja pistää kosteusvoiteen,. niin mä ainakin oon tehny, koska muuten menee ihan pilalle jos geelin jälkeen alkaa kosteusvoidetta pistään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten käytetään? kirjoitti:

elikkä kävin apteekissa ja siellä minulle suositeltiin widmer sarjaa.. ostin wicnecarb geelia ja sebo fluid kosteuttavaa emulsioo.. kun tota geeliä pistää niin naamaa alkaa kiristään (normaalia?) niin voiko sen päälle pistää tota kosteuttavaa emulsia.. siis jos antaa geelin ekaks kuivahtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu