työtilanne

millaiset ihmiset täällä oikein tekee päätöksiä kun kokoajan vähenee työpaikat.outokumpu irtisanoo 175
taas yksi tehdas jonka ulkomaalaiset ostivat sen jälkeen se siirretään johonkin indokiinaan.perk****n
idiootit!!!
9840
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

175? mistäs moinen luku?

Äänestä


  • ... kirjoitti:

    onnetonta metallimiestä lisää.

    onnellinen metallimieskin (vahdittavaksi) vielä jäljelle...

    Mutta tuolla tavalla ei firmalle kunnian kukko laula, tarttis tehdä jotain muuta.

    Mutta sama on laulu kuin kaksi vuotta sitten, jos muistatte.

    Äänestä

Porihan on suomen vasemmistolaisempia paikkoja, joka ikävä kyllä näkyy. Suuri työttömyysaste joka kasvaa entisestään, suuri rikollisuus ja tietysti kateus.

Äänestä
  • Porilaiset eivät ole muita suomalaisia kateellisempia !

    Äänestä

  • Sledge Hammerberg kirjoitti:

    Porilaiset eivät ole muita suomalaisia kateellisempia !

    ovat..

    Äänestä

  • no huh huh. Jopas pahan pistit! Lopetetaan siis koko vasemmistopuolue, jos asia sillä paranoo.
    eiköhän tuo kuitenkin ole koko Suomea koskeva ongelma, ei vain poria. vai olenko ihan hakoteillä, tämän viisautesi edessä.

    Äänestä

  • Ei kai Porin kaupunginvaltuusto, kaupungin hallitus tai vasemmistoliittokaan päätä, mitä jossain yksityisessä osakeyhtiössä tehdään. Ei Outokummun irtisanomiset kuulu Porin Kaupungille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


man kirjoitti:

millaiset ihmiset täällä oikein tekee päätöksiä kun kokoajan vähenee työpaikat.outokumpu irtisanoo 175
taas yksi tehdas jonka ulkomaalaiset ostivat sen jälkeen se siirretään johonkin indokiinaan.perk****n
idiootit!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu