Sain neurologin lähetteen magneettikuvaukseen ms-epäilyn vuoksi. Kuvauksesta saa kela-korvauksen, mutta paljonko jää maksettavaksi? Kyseessä yksityinen pääkaupunkiseudun lääkäriasema. En löytänyt kelan sivuilta tietoja, joten olisin kiitollinen vastauksista.
Magneettikuvauksen hinta
Essi
3
5394
Vastaukset
- Googlesta 15 sekuntia
Olisiko tuosta apua.
http://www.diacor.fi/index.php?option=content&task=view&id=64- Essi
Kiitos, kyllä siitä oli apua! En hätäpäissäni osannut etsiä oikeilla hakusanoilla. En tosin tiedä onko kyseessä perus vai laaja vai mikä, mutta suuntaa tuosta sai.
- www10
Magneettihinnoista on kattava vertailusivustokin olemassa. Katso...
http://www.oikohaku.fi/Vertaa/magneettitutkimus.xhtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265676
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984876Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404834Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952449- 1312370
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv42032- 1151965
- 2561627
- 3831397
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601243