Onko totta, ettei vodkaa voi haistaa hengityksestä. Ihmettelen kun luin asiasta jostakin. Mun mielestä viinan haistaa aina, Itse en voisi kuvitellakaan juovani vodkaa, koska siitä tulee kauhee päänsärky. Jos se on totta, ettei haista, niin mistä se mahtaa johtua?
Onko totta?
Vodka
5333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Älä usko kaikkea, mitä muut Sinulle sepittävät, kyllä se vaan haisee, mutta ei itselle juojalle.
Tulee päänsärkyä votkasta? Heh heh. Ei pidä juoda Venäjän ja Viron kioskivotkaa, niistä saa pään lisäksi muutkin paikat kipeäksi. Kiitos kivihiilivotkan. Heh heh. Juo sitä perinteistä Stolichnajaa, tai vielä puhtaampaa on Russkii Standart. Viinakioskit ohittakaa juosten, ja täällä ei kannata turisteilta ostaa, jos ei pidä tautisesta olosta, heh heh.
Osittain on totta,että puhdas vodka ei hengessä haise.Sitä,että mikä funktio hajuttomuudella sitten olisi,en tiedä.
Tuo puhtaan vodkan hengestä huomaamattomuutta olen muissakin lähteissä nähnyt todisteltaman kuin ennen muinoin vanhoina hyvinä aikoina "Dallas" sarjassa,jossa Sue Ellen sanoi ainoaksi J.R:n kanssa oppimakseen asiaksi sen ettei vodkan juontia voi haistaa hengestä.
Luin taannoin, että J.R. holisoitui pahasti. Onko minulla väärää tietoa ja käykö kerhossa? Tiedosta kiitollinen Dallasfani.
J.R:ää näytellyt Larry Hagman on kaiketi aina ollut kova mies ryyppymies.
Ensi kuussa 74 täyttävä Hagman ei taida olla noita kerhon poikia.Sormet selän takana ristissä lienee lupaillut elämän muutosta aina kun on tarvittu uutta maksaa,joka käsittääkseni on hänelle 2 kertaa siirretty.
Onkohan mitään muuta asiaa josta suomalaisilla olisi yhtä paljon harhaluuloja ja uskomuksia kuin alkoholi?