Vakionopeuden säädin rikki.

Auto on -89 900 turbo ja siinä on orginaali vakkarinopeuden säädin joka on rikki. Ei tapahdu mitään kun ajaa esim 80 km/h ja painaa siitä katkasimen päässäolevasta namiskasta. Mikä on todennäköisin syy laitteen toimimattomuuteen, vinkkejä?
2372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkista ensimmäiseksi ilmaletkut vakionopeuden säätimeltä ja polkimilta sekä niiden haarakappaleet.

Yleisin syy toimimattomuuteen on ilmavuoto.

Äänestä
  • oli vikana,että poljinkatkaisimet eivät painuneet tarpeeksi pohjaan... vähän vääntöä pihdeillä ja vakkari toimi taas normaalisti!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


T8 -89 kirjoitti:

Auto on -89 900 turbo ja siinä on orginaali vakkarinopeuden säädin joka on rikki. Ei tapahdu mitään kun ajaa esim 80 km/h ja painaa siitä katkasimen päässäolevasta namiskasta. Mikä on todennäköisin syy laitteen toimimattomuuteen, vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu