Ja ensin: Sherriffin on ihan turha tätä poistaa, koska kyllä se LADAKIN on muuttunut, kuten skodakin. Jos seuraatte lehtiä, niin Ladan slogan on Maailma muuttuu, niin LADAKIN.
Eli kun te skodistit niin paljon jauhatte tuosta hinta-/laatusuhteesta, niin eikö uusi lada 110 olisi paljon parempi vaihtoehto. Se on vieläpä yli 10000 euroa halvempi ja mukana tulee kaikki tarpeellinen varustus. Tämän hintaluokan autoja ei muutenkaan pidetä varmaan kauhean montaa vuotta, joten ei ehtisi latukka varmaan ruostumaankaan. Ja ihan turha sanoa, että se on lada. Samalla tavalla se on skoda.
Että se siitä hinta-/laatusuhteesta.
Eli kun te skodistit niin paljon jauhatte tuosta hinta-/laatusuhteesta, niin eikö uusi lada 110 olisi paljon parempi vaihtoehto. Se on vieläpä yli 10000 euroa halvempi ja mukana tulee kaikki tarpeellinen varustus. Tämän hintaluokan autoja ei muutenkaan pidetä varmaan kauhean montaa vuotta, joten ei ehtisi latukka varmaan ruostumaankaan. Ja ihan turha sanoa, että se on lada. Samalla tavalla se on skoda.
Että se siitä hinta-/laatusuhteesta.
Vastaukset 15
Vanhimmat
lainaus:
"Järkeä ja taloudellisuutta
Ladan vahvuus on aina ollut kokonaistaloudellisuus. Lada on auto niille, jotka odottavat ajoneuvoltaan varmatoimisuutta ja hyvää kuljetuskapasiteettia yhdistettynä edulliseen hintaan. Lada kuljettaa miellyttävästi perille niin kaupungissa kuin karummissakin oloissa, ja lisäiloa tuo vähäinen polttoaineen kulutus. Ladan laaja mallisto kattaa kaikki mahdolliset kuljetustarpeet."
http://www.delta-auto.fi/tsearch.asp?tmake=lada
johonkin ylikalliiseen bemariin tai mersuun. Silloin se vasta ladan hinta-laatusuhde onkin kohdallaan, sillä ladassa on mukana kaikkitarpeellinen.
että se niistä bemareitten hinta-laatusuhteesta. hohhoijaa.
vastaamaan asiallisesti?
ja mielipidettäsi myötäilevä. Perspektiiviä laajentamalla ladan erinomainen hinta-laatusuhde vasta korostuukin!
Jos näistä kahdesta pitäisi valita niin vaikeaksi menisi.
Jos rahat olisi tosi tiukalla, niin sitten Lada mutta muuten ehkä Skoda Octavia.
Annanpa linkin, joka todella vakuuttavasti kertoo tosiasiat Lada 110:n puolesta! Tämä aina yhtä ajankohtainen mainos on ollut Lada-palstalla kai usemmankin kerran, mutta se saa ainakin minut joka kerran hyvälle tuulelle ;-)
Mikä taas johtuu siitä, että tuttavapiiriin pari vuotta sitten ostettu Lada 110 on ollut lähinnä katastrofi ... Pakko todeta vierestä seuranneena, että kyseisen auton hinta/laatu on kohdallaan vasta muutaman vuoden ikäisenä. Silloin kun sen arvo on tonni tai kaksi.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=590&posting=22000000004971222#22000000004971222
On se kumma kun aina täytyy täältä käydä kyselemässä mielipiteitä skodasta (vs. jokin muu). Eikö S&V:llä ole omaa kokemusta tai uskallusta kokeilla (muuta kuin äidin kaurapuuroa)? Hinta ja sen suhteen laatuun voi jokainen itse kokeilla. Itse olen erittäin tyytyväinen omaan autooni.
FSO, Moskvitch, Wartburg, Trabant, Volga, Tatra ja Skoda yhdistävä tehijä seriffi SAMU.
Pitäisikö palstat yhdistää jotta väärinkäsityksiä ei syntyisi ?
Audin, joka perusteluihisi nojaten pitää myös lyödä samaan nippuun.
vielä Audi siihen samaan nippuun.
... ahdetut kulkupelit?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000158&subcat=33
ajella uudella ladalla kun uskottelet itselle että lada olisi muka yhtä hyvä kuin Skoda!
Mielestäni Lada on parempi kuin Skoda! Ei millään yhtä hyviä!!
Jotkut pojat ovat sitä mieltä, että kyllä punaposkinen poika on parempi kuin tytöt! Siis, heidän mielestään! Eikä edes yhtä hyviä nuo tytöt.
uusi Lada ja Skoda, ihan hyviä vaihtoehtoja molemmat käytetyille eurooppalaisille, tai japanilaisille, joissa ei enää takuu voimassa. Kuten myös korealaiset, joissa parhaimmillaan 5 vuoden takuu.