Muutama viikko tunnettu, muutaman kerran nähty. Siinä ajassa jo veit sydämeni ja särjitkin sen jo kertaalleen. Unelmieni kohde, älykäs, hyvännäköinen, hauska, kiehtova persoonaallisuus. Kaikki. Teit tuttavuutta, sitten ajan rajat, tai mikä lie tuli välillemme. Miksi teit niin? Yritin monesti kertoa sinulle monella tapaa mitä tunnen, olin aktiivinen, sinä et. Sano minulle että minun on nyt pakko unohtaa. Sano.
Sinä
CryDrop
4902
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos tämä oli minulle: kuulin, että särjet sydämen per tapaaminen. Muutenkin monesti varoitettiin ihastumasta sinuun. Siksi ajattelin katsoa.. Mitään suoraa ei koskaan tullut ja pelkäsin, että se oli leikkimistä. Lopulta ne jutut mitä sinä olit puhunut minusta selän takana.. ja et enää ottanut yhteyttä. Kuulin, että uusi(a) olet jo löytänyt. :(
No. Ainakin tiedän että minä en ole selän takana mitään puhunut, en todellakaan. Uutta en myöskään ole etsinyt enkä löytänyt, vaikka ihmisiä paljon tunnen. Päinvastoin, olen joutunut keräämään kaiken rohkeuteni (mitä yleensä en tee) että olen uskaltanut ottaa sinuun yhteyttä niinkin paljon.
Turhaan.
Oletko sinä nainen vai mies?
Varmaankin toivoisit minun olevan mies. Mut kun en ole. Onneksi...