Ns. salarakkaani tällä hetkellä siellä maailmalla ko. joukoissa. Kummasti on luonne alkanut muuttumaan vuoden aikana. Olen saanut vähän sellaisen kuvan, että fyysisesti homma ei ole kovin rankkaa. Mutta se henkinen puoli on jäänyt vaivaamaan...
Kuinkas teillä muilla?
Huom. Ei sitten mitään "Marita tai Martina" -kommentteja...!
salarakas;)
9
3875
Vastaukset
- kfor
..Sitä tapahtuu miltei kaikille että luonne/muu olemus muuttuu suuntaan tai toiseen.Mut älä välitä,kun salarakaasi kotiutuu sieltä,alkaa se luonnekin muuttumaan..ehkä??
- taipei
Kiitos;) nimimerkkisi tosin turhan tuttu....
- Kähtis
Sitä ei ehkä itsekkään huomaa muuttuneensa.(Tai ainakaan myönnä sitä.) Mutta kyllä totuus on että reissut muuttavat ihmistä. Silmät ikäänkuin aukeavat ja tajuaa että elämässä on paljon muutakin...ongelma vaan on se kotiin paluu. Tuntuu siltä että kukaan muu kuin joku toinen "käivärä" ei ymmärrä mitä on kokenut yms.
Oletteko samaa mieltä?- sellaista...
...olet kokenut, mitä joku "ulkopuolinen" ei voisi ymmärtää. (suhteellisuudentajun katoamisen lisäksi)
sellaista... kirjoitti:
...olet kokenut, mitä joku "ulkopuolinen" ei voisi ymmärtää. (suhteellisuudentajun katoamisen lisäksi)
pientä kulkijaa...
Sforit sun muut on vähän eri aaltopituudella.
Ei ole helppoa "salastella" alhaalla olleita miehiä, jotka aikusten oikeesti välillä on taputelleet muutakin kuin paskaa.
Paras neuvo on vetää syvään henkeä,laskea arabiaksi/serbiaksi kymmeneen ja keskustella sen jälkeen.- miehet....
marella kirjoitti:
pientä kulkijaa...
Sforit sun muut on vähän eri aaltopituudella.
Ei ole helppoa "salastella" alhaalla olleita miehiä, jotka aikusten oikeesti välillä on taputelleet muutakin kuin paskaa.
Paras neuvo on vetää syvään henkeä,laskea arabiaksi/serbiaksi kymmeneen ja keskustella sen jälkeen."jotka aikusten oikeesti välillä on taputelleet muutakin kuin paskaa. "
- Joopa joo, Sforrit ovat Pecsissä harrastaneet, paljonkin taputtelua, ehkä jopa läpsimistä. Eikä ihan paskoja muijia ole olleetkaan. Menestys on toki maksuttomalla puolella parempi, jos ei paljasta olevansa rt-mies, vaan väittää olevansa esim. Noksulla töissä.
Jos ukkosi väittää olevansa täysin muuttunut mies ja höpisee sinulle arabiaa ja serbiaa, kannattaa varata hänelle aika terapiaan. Joidenkin on pakko yrittää pärjätä isoisälle sotajutuissa, vaikka aiheet pitäisi sitten kaivaa kiven alta. - myös kokenut...
Täytyy myöntää, että noin se vähän on. Tietty se muutos johtuu vaan ihan omasta psyykestä. Toisilla pää kestää ja toisilla ei. Todella oon tavannu paljon niitä, joille se alhaalla käynti jätti pysyviä merkkejä. Kummastelen vaan, että miksi jo hakuvaiheessa ei karsita pois niitä, joilla pää ei ole tehty kestämään. Hulluimpia on ne joille se reissu on elämää suurempi asia ja sitten sillä elvistellään koko loppu ikä. No kukin taaplaa tyylillään, itse en havainnut keikalla mitään niin läyhyä, että oisin jäänyt siihen koukkuun, vaikka niitä oli silloin paljon joille niin kävi. Ehkä sekin vaikuttaa, että sinne mennään suoraan äidin hoidosta.
- ihminen
voe reppana riepu. Mahdat olla ihan 16 vuotias.
- taipei
Valitettavasti joudun sinulle toteamaan, etten ole todellakaan 16-vuotias. Elämänkokemusta löytyy ja vuosiakin enemmän kuin mainitsemasi. Sinusta taas voisin todeta, että kypsyhän vielä vähän ja tule sen jälkeen juttelemaan uudestaan.
Katsotaan sitten tuleeko sinulta vähän aikuismaisempaa tekstiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1343978Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va211952Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos461709Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3401574Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201433Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi421376Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801164Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti181058Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1361032- 75948