akku

Onko kokemuksia mikä vois olla 27hp dieseliin (yanmar) sopivan kokoinen starttiakku?Riittäiskö 40ah?
3511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos kyse on nimenomaan starttiakusta, eli kaikelle muulle kulutukselle on oma akku, niin 40Ah riittää.

Äänestä
  • Jees itselläni oli vetuksen 23hp:ssa
    dieselissä normaali bilteman 60Ah:n akku ja komeesti riitti viellä radiolle ja valoille yms.

    Äänestä

Itselläni on sama masiina. Suosittelen kaksoisakkua varsinkin, jos on keittävä lämppäri kuten minulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yan kirjoitti:

Onko kokemuksia mikä vois olla 27hp dieseliin (yanmar) sopivan kokoinen starttiakku?Riittäiskö 40ah?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu