MINKÄ LAISTA ALUETTA --> MIKKELÄ, espoo

Elikkä minkälaista asuninaluetta on espoonkeskuksen vieressä sijaitseva MIKKELÄN asuinalue?(kukkaromäki)

KOKEMUKSIA!!
22520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lähellä oli oikein mukavaa aluetta jossa lapsiperheitä aika paljon.

Äänestä

Alue sinänsä ihan kivan oloista pientaloaluetta mutta lähellä oleva Espoon keskus ympäristöineen pilaa koko lähiseudun. Eikä myöskään vieressä kulkevat isot tieväylät kehä III ja turunväylä ainakaan tee aluetta rauhalliseksi/meluttomaksi.

Itse lähtisin mieluummin Mikkelästä vähän länteen päin Kauklahden seudulle. Esim. Vanttila on kiva uusi pientaloalue joka on vasta alkuvaiheessaan ja tulee ajanmittaan kasvamaan ja kehittymään. Nyt siellä on hinnat vielä suhteellisen kohtuulliset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poju kirjoitti:

Elikkä minkälaista asuninaluetta on espoonkeskuksen vieressä sijaitseva MIKKELÄN asuinalue?(kukkaromäki)

KOKEMUKSIA!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu