Kytkimen öljy

Mitähän öljyä on hyvä käyttää SMI (solen) kytkimessä.Käykö moniaste öljy?.
3374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kannattaa kysyä maahantuojalta ... joihinkin askeihin sopii, jotkut hydrauliset taas käyttää automaattiaskiöljyjä ATF

Äänestä

Ohjekirjassa on neuvottu, että samaa kuin moottoriin. Voi käyttää myös moniasteöljyä.

Äänestä
  • Kiitti tiedoista.Joku sano ettei moniasteöljyä saisi käyttää mut se oli kai mutu tieto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raipe kirjoitti:

Mitähän öljyä on hyvä käyttää SMI (solen) kytkimessä.Käykö moniaste öljy?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu