Mitä mieltä olette tuossa vuosi sitten uudistetuista laumanjohtajan ja vartionjohtajan käsikirjoista. Edelliset on kyllä kahlattu läpi hiirenkorville... Kannattaako uudet hankkia?
Mitä mieltä uusista käsikirjoista
5
630
Vastaukset
- Vincet
uusissa kirjoissa on otettu huomioon aikaisempien virheet, joten ne ovat nyt paljon selkeämpiä ja myös helpompia käyttää toimintasuunnitelman teossa. Mutta joku tykkää toisesta ja joku toinen jne..
- pj87
no empäs oo niihin paljoo tutustunu, ku meiän lippukunnal on oma vj:n käsis ja laumanjohtajan käsist en oo tarvinnu....
- katti
no uudet on selkeät ja niissä on paljon hyödyllistä tietoa!
- Nimetön
mulla on molemmista se vanha versio. täytyy myöntää, että joskus epätoivo iskee, ku ne(tai ainaki lj:n) on NIIN epäselvästi rakennettu. asiat on ripoteltu sinne sun tänne sekavasti ja erilleen. uusia en kuitenkaan aijo hankkia, koska tuskin se asiasisältö on niin kamalasti muuttunu. ja onhan se kiva joskus sitte näyttää, että tällasia meillä oli, ku oltiin nuoria;)
- maahinen88
Meidän lippukunnassamme päätettiin yhdessä että lippukunnalle hankitaan uudet käsikirjat niin että jokaisella vartiolla ja laumalla on ainakin yksi. Päätös tehtiin sen pohjalta, että monet valittivat vanhojen epäselvyyttä eikä niitä lippukunnassa kovinkaan montaa ollut. Meillä siis sen verran pieni lippukunta, että se kustantaa kaikki tällaiset jutut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2371558- 961306
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle201297Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61187Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9978Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86940Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66905- 32880
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43871Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii63844