moi kertokaa usatec merkkisestä skootterista kokemuksia??
kiinan skootteri
kiina2
112895
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
mopo puolelle siitä. Se on sama kuin muut fudet
tuolla mopolla ei tee niinku yhtää mittää.. kestää korkeintaa asfaltilla ajoa.. olen täysin kiinalaisia skoottereita vastaa
ihan hyvä vehe se on kun ajattelee hintaa.itselläni on sellainen eikä mitään ole ollut.toki riippuu käyttäjästä ja siitä miten sitä pitää, sillä olipa se merkki mikä hyvänsä niin rikki se menee jos ei pidä huolta.itselläni oma kulkee ihan hyvin ja jopati voi kyyditäkin ja silti jaksaa mennä.pieni ala mäki ja vauhtia oli 70km/h toki todellinen varmaan jotain 60km/h:n luokkaa.tasaisella meni 50km/h olipa yksin tai kaksin.rajoittimen ohitin on kuulemma saatavilla pian ja se on helppo homma tarvii vaan vaihtaa cdi ohjain yksikkö ja sillon on kaikki rajoittimet ohitettu.eipä ainakaan savuta niin kuin 2t, mutta ehkä hieman vaikeampi virittää sillein muuten kuin rajoittimen ohitus.varaosat saa tampereen liikkeestä ainakin ja perille tänä päivänä saa mihin maailman kolkkaan tahansa parissa päivässä.tuskimpa niihin mitään tulee kun takuukin on myönnetty.ainahan voi vikoja tulla oli merkki mikä hyvänsä jos on maanantain kappale niin ei se merkki pelasta nim.merk. omistin aikanaan tuliterän primeran ja ei pelannu niin mikään eikä koskaan ja veljellä oli samanlainen eikä koskaan ollut mitään ja samanverran tuli kilometrejä!!
Nämä kiinan rutkut on ns. kertakäyttömopoja eli KUN jotain tulee ni peli on pelattu. Itellä on ollut usatec merkkinen risa vaikka oli uusi, niin tuli monet oharit ja kävelyreissut. Mopoa ei ole myyntiarvoa kun sen on kerran ostanut. Eli teknisesti surkee ja vielä ruma. En muuten tiedäkkään sellasta cdi boxia joka poistaa rikan variaattorista ja putkesta :) Jos oot jo ostanut ni otan osaa.
ole prikkaa variaattorissa kuten yleensä on 2t vehkeissä ja toiseksi eipä 4t koneissa putken kuristaminen vaikuta niin paljoa kuin kierrosten rajoitus!!!opetteleppa poika mekaniikkaa..kaasuttimessa ei ole mitään kuristinta, ei putkessa, eikä variaattorissa ja soitimpa vielä ihan myyjällekin ja varmistin asian ja sanoi, että tehtaalla todettiin helpoimmaksi rajoittaa vauhtia rajoittamalla kierroksia..2t koneissa pakokaasujen virtaamista rajoittamalla saadaan puhtia pois ja sen takia on vielä variaattoriakin rajoitettu kun ohitus on niin helppoa!!minä ainakin tilasin cdi boksin ja rajoitin on poissa ja vauhtia on nyt se 70kmh auton mittarilla mitattuna.olen ajanut nyt 3000km eikä mitään pienintäkään vikaa ole ollut joten en tiedä mihin perustat väittämäsi.tiedoksi myös sekin että usatecin bomber on sitten eri peli kuin skootteri niissä on sähköt erillaisia!!!
No täällähä on asiantuntevaa sakkia. Mistä liikkeestä se cdi-boxi kannattaa tilata.
Ei taija olla mitää tekniikan ihmelapsia nää jutustelijat ku puhutaan noin itsestään selvistä asioista. Virittäminen alkaa vasta näitten "himmeleitten" poistamisen tai vaihtamisen jälkeen.
Mistälähtien mopon virityksessä on puhuttu mekaniikasta.
Mä oon kyl samaa mieltä sun kans tosta edellisestä mekaniikkamiehestä, taitaa olla melkonen asiantuntija.
MISTÄ SAA RAJOITTAMATTOMIA CDI BOKSEJA ESIM KIINAN DAIFOON?
http://www.racing-planet.de
Tuolla on myynnissä kaikenlaista, myös kinkkiskodeihin.
Eli rajoitus on tehyt sähköisesti? Tuohan on loistavaa, se ei siis vei puhtia kiihdytyksestä, vaan ainoastaan huippunopeudesta.
Onko yleensä niin että nelitahtisissa on rajoitettu älykkäästi sähköisesti, eikä typerästi kuristamalla?
Kyllä se ihan kiihdytykseenkin vaikuttaa, jos on maksimikierroksia sähköisesti rajoitettu...
Ja kyllä noita mekaanisiakin kuristuksia nelitahdeista löytyy merkkikohtaisesti.
Variaattorin holkin prikka ei puolestaan vaikuta kiihtyvyyteen laskevasti, hyvässä tapauksessa jopa parantaa sitä.