Missä myydään halvinta olutta tänään pe 12.08.05?
Hki-Vantaa-Espoo alueella (seutulippu alueella)
Kiitos!!
Missä halvin olut?
7
7167
Vastaukset
- Asiasta huvittunut
Kyllä köyhän kannattaa ihan jaloviinaa ostaa, oluella saa vain kalliit kännit. Joten ei muuta kuin Alkosta 0.7 Saunalahti ja bileet pystyyn.
- samalla
ja vielä halvemmalla 80% pullo ja sit party party
- toinen köyhä
Juo H20:ta. Tuhtia ainetta, jano lähtee hetkessä suht pienelläkin määrällä.
- Tallinna
Rahan käyttö kannattaa tehdä järjellä ja ajatuksella. Osta isompi lasti Virosta ja ruoat samalla niin säästyy paljon, vaikka laivamatka maksaakin.
- Olutvatsa
Myyrmäessä, Isomyyrin ostoskeskuksessa (Myyrmannista parisataa metriä) on S-Market, joka myy 12-packia hintaan 6,50eur. Hinta voimassa aina (ainakin viimeiset 3kk - maanantaista lauantaihin/sunnuntaihin).
Merkki vaihtelee. Useimmiten Karjalaa. Vieressä on Ykköshalli joka myy yleensä hintaan 6,50-6,90e. Merkkinä yleensä Olvi tai Karhu.
Isomyyrin S-Marketista käyn itse aina hakemassa. Voi olla aina varma että halvalla pääsee.- Nimetön
Myyrmäki rok, mutta täältä löytyy nyt halvin bisse. Aina:)
olut.tarjoksessa.fi - Känni ja kala
Nimetön kirjoitti:
Myyrmäki rok, mutta täältä löytyy nyt halvin bisse. Aina:)
olut.tarjoksessa.fiOli niin halpaa että kirjoitusvirheet sai pantin lisäksi kaupan päälle:)
siis www.tarjouksessa.fi
t.Känni ja kala
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998