Seuraa palstan tyhmin kysymys: Miten uudelleenpoltetaan CD-RW:lle? Pitääkö ja voiko levyn ensin tyhjentää vai mätkitäänkö vain päälle ja entiset häviää, vai häviääkö?
CD-RW:n uudelleenpoltto
tahvo
4296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jokaisessa poltto-ohjelmassa on (tai ainakin uskoisin näin)tyhjennys toiminto.Etsi Erase,Re-Writable Disc tai jotain sinnepäin.
pitää alustaa...pistä levy asemaan paina käynnistä oma tietokone sit klikkaat hiiren oikealla puolella sitä asemaa missä levy on ja sieltä alusta.
kysymys oli niin itsestään selvä että piti oikein miettiä...esim nerossakin tulee kyllä lukeen haluatko alustaa levyn.
toivottavasti autto kun koitan tässä jotenkin selittää. ps ei tietämättömyys oo tyhmyyttä :-D
kun muistaakseni etsin sitä alusta-komentoa just tuolla tavalla mutta en muka löytänyt sellaista. Muutenkin koko Nero on vähän hämärän peitossa kun en ole ennen käyttänyt, polttelen ihan miten sattuu. ;)) Kiitos kuitenkin molemmille, täytyy yrittää uudestaan, tulen huutamaan apua jos ei vieläkään onnistu.
NEROsta löytyy kyllä valinta, jolla saa RW:n tyhjennettyä.
Kysymykseni: Voiko ja miten NEROlla poistaa RW-levyltä haluamansa yksittäisen tiedoston niin että muut tiedostot säilyvät?