GALLUP: UNELMIESI MIES

Millainen on unelmiesi mies?

...tumma, vaalee, pitkä, lyhyt, iso, pieni, lihava, laiha... millainen luonne??? jne...
131330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

vaaleet kihartuvat hiukset,siniset silmät,aika pitkä,söpö,sellanen sopivan kokonen eli ei mikään laiheliini eikä kauheen isokaan,varmaan jotain kokoa L/xL...vähän pitää olla ruista ranteessa,mut ei tarvi olla mikään härkä..luonteeltaan sellanen kiltti,hauska,huomioon ottava ja ehdottomasti pitää olla HUUMORINTAJUA!!tällanen on mun unelma...=)

Äänestä

unelmien poika tässä tapauksessa.. olis
sellainen minua noin puol päätä pitempi..
hmm.. aika laiha.. mut ei mikään luuranko..
sellainen hiukset nyt on vähän vaikee.. ku niiden pitäis olla latvoista vaaleet ja tummat sit sieltä ylhäältä..
luonne hmm.. no kiltti, luotettava, huumorintajuinen, no tuossa oli pari luonteen piirrettä.. niitä olis varmaan vielä miljoona lisää.. hmm.. no siinä.. ny parit.. jutut..sellaiset "pusuhuulet" niinku Hayden Christensenillä... ;)

Äänestä

unelmien mies olisi keskipituinen... liian pitkä eikä liian lyhyt. Hoikka, lihaksikas (ei bodari mikään bodari)... vai olisiko jäntevä parempi sana, urheilullinen ehdottomasti. Tummat, lyhyet hiukset...

Luonteeltaan KILTTI, kohtelias, HUUMORINTAJUINEN...:) Siinä varmaan pääpiirteittäin:)

Äänestä

Jaaha..noh. Ei silleen oo mitää unelmien miestä, mutta jotain sinne päin.

Eli unelmien miehellä olis vaaleet lyhyet hiukset, siistit, mutta joskus myös pörröset.

Ruskeet silmät, sellaset sulaa suklaata jonne vois sukeltaa, lämpimät, ystävälliset.

Mies olis pitkä, yli 180 cm. Hoikka, mutta hiukan lihaksia, ei mikään pullisteleva bodari. Söpö pienen pieni sixpäkki masu, hiukan käsi- ja jalkalihaksia, pienet rintalihakset jne.

Kasvoista ehdottomasti "söpön komea". Ei liian karski miehekäs mies, vaan hiukan poikamainen. Hymykuopat! Suudeltavat huulet, pehmeet houkuttelevat. Siistit hampaat.

Unelmien mies on fiksu. Tervettä maalaisjärkeä, sekä hieman nippelitietoa asiasta kuin asiasta.

Mies on kiltti, ystävällinen, hauska, mahtava mielikuvitus (keksii aina kaikkee kivaa), hellä, kiihkeä, romanttinen...Ottaa mun toiveet ja halut huomioon. Osaa keskustella! Hmm..Vielä jotain?

Se pitää mun kavereista ja perheestä, pitää lapsista, ei ole sitoutumis pelkoinen. Rakastaa ja palvoo mua. On uskollinen, ei koskaan satuta.

Huhhuh.. Eihän tuollaista ole. Eikä tarviikkaan. Oma mieheni on joltain osin juuri unelmieni mies, mutta tietenkin jotain puutteita on. Ja se ei haittaa, koska rakastan häntä juuri sellaisena kun hän on. :)

Äänestä

Se on huomaavainen, suhtkoht hyvän näkönen... Uskollinen. Ajattelee järkevästi. Eikä oo mikään naistenmies. Sillä pitäs olla pitkä pinna :-) Ja huumorintajunen. Eikä sellanen leuhka paska. Melkeempä ihan sama onko tumma vai vaalee, mut mielummin ehkä tumma.... Liikalihavuus ei oo hyväksi, mut ei haittaa jos on silleen sopivasti pyöreä.

Äänestä

Noh ulkonäöllä ei ole niin väliä, tai en ainakaan osaa mitään UNELMA ulkonäköä kuvailla. Hiusten silmien värillä ei väliä... Mutta LYHYET hiukset...
Ruumiin rakenne... No lihakset eivät ole pahitteeksi, mutta en halua semmosta tajutonta lihaskimppua. Jos ei six packia löydy, niin ei sen väliä. Kunhan ei nyt mitään jumalatonta kaljamahaa ole. Unelmieni miehellä olisi VAHVAT ja SUURET kädet. En tarkoita habaa, vaan kyynerpäästä sormenpäihin. Semmoset, joissa näkyy jänteet ja lihakset... Paksut ranteet ja suuret kämmenet. Hmmmmm...:)
Ja luonteeltaan se olisi huumorintajuinen, ei mitään pissa-kakka -huumoria vaan vähän semmosta sarkastista. Miehen pitää osata nauraa itselleen. Kohteliaisuus on SUURI plussa, jos avaa oven naiselle jne... Villi ja seikkailunhaluinen, mutta myös vakava, kun tilanne vaatii. Puhelias ja fiksu. En tarkoita fiksulla jotain Einsteiniä, vaan että AJATTELEE asioita... Ja tietenkin luotettava.
On myös hienoa, jos mies osaa koskettaa tyttöä. Hellästi ja kiihottavasti, pieniä hipaisuja vaan, mitä ympärillä olijat eivät edes huomaa.
Siinä nyt se UNELMIEN mies... Heh.

Äänestä

mun unelmien mies...

hyvä, sopusuhtanen kroppa. sopivasti lihaksia, hauista oltava, mut ei liikaa... ei mitään vararenkaita vyötäröllä.

pitkä. oltava mua pidempi, joten joku 180cm ois ehkä minimi pituus...? no, ainakin 175 pitäs olla.

hän pitää huolta itsestään... kuntoilee, käy vaikka puntilla, rullaluistelee... huolehtii kunnostaan, ulkonäöstään; hiuksista, vaatteista...

ei laita hiuksia liikaa mut laittaa kuitenkin... sen verran että niitä saa pörröttää ilman että jätkä saa slaagin. huolehtii siistit vaatteet ja antaa munkin kertoa mielipiteeni paitaa ostettaessa.

saa mut nauramaan. saa mut tuntemaan oloni turvalliseks sylissä. tykkää nukkua mun vieressä ja pitää sylissä. ottaa mut vangiks sängyllä löhötessä, laittaa jalan mun yli eikä päästä lähtee... ei hylkää mua ensimmäisen pahan asian ja vaikeuden tullessa vastaan. lohduttaa ja tukee mua vaikka ei ymmärtäskään aina syitä. vaatii mua puhumaan asioista jotka painaa, ei anna mun mokata koko suhdetta huonon hetken takia. pitää kiinni niin pitkään kunnes mä alan puhua.

tätä vois jatkaa ikuisuuksiin...

etenkin kun kaikki, jokainen noista piirteistä löytyy mun elämäni tärkeimmästä ihmisestä jonka mä kuitenkin menetin... =(

Äänestä

mun unelmien mies on:pitempi kun mä, semmonen just sopiva ei iso eikä pieni, sellanen että siinä on jotain josta voi kerskuu elikkä ei liian laiha vaan just sopiva..vanteet mahalla ei oo hyvä. sillä että onko tumma vaiko vaallee ni ei oo välii..luonne..hieman machomainen mutta silti ihanan hellä ja huolehtivainen..paha poika=)

Äänestä

no tässäpä ois:
-rockabilly
-omistaa hienon jenkkiauton ja moottoripyörän
-on romanttinen, hellyydenkipeä, ystävällinen, kiva, rohkea, suorapuheinen, PERVO, komea, lihaksikas, puhelias, hymyilevä, avoin, sopusuhtainen, n.175cm pitkä...
SIINÄ KAIKKI MITÄ NAINEN TARVITSEE!!!!!!!!

Äänestä

hyvä iho ja hampaat, sopivan lihaksikas, tukka siisti, ehkä hippi hyppyri?
Pukeutuu hyvin ja omaa komeat persoonalliset kasvot. no ulkonäköö ei voi ton tarkemmin määritellä.

ja sit luonne: huomaavainen minua kohtaan, omaa tunteet, fiksu, hyvätapainen ja siisti (ei röyhtäile eikä piereskele) hyvä sängyssä pitää toki olla..no juu, sitäkin on vaikee määritellä. mut rehellinen pitää olla kanssa ja sellanen ettei se petä ja arvostaa ja kunnioittaa mua ja omaa mielipiteet ja osaa käsitellä minua.

mutta kaipa tuollaista miestä ei ole edes olemassa..

Äänestä

Unelmien jätkässä sais olla jotain naismaista kauneutta (niinku Ville Valo), toisaalta se sais olla semmonen trimmissä kunnossa oleva "seksipeto", sit sen pitäis olla hellä mutta toisaalta raju, kiltti mutta tepperamenttinen... Ominaisuuksia on niiin paljon... ;)

Mutta, niinkun sanotaan: On vaikeaa löytää mies joka on hellä ja samalla hyvännäköinen: hänellä on jo poikaystävä. ;)

Äänestä

nyt meni jo vaikeex,koska mun unelmien miehiä on monenlaisia.
vaihtoehto 1;
suloinen,mutta komea.omistaa hyvän,kiinteän kropan ja on vähintään 175cm pitkä.hiusten värillä ei ole niin väliä,mutta tumman ruskeat tai sitten blondatut(tyvest näkyy tummaa).ja hiukset aina laitetun näkösenä.pukeutuu aikuismaisen muodikkaasti.eli ei mitään lökäpöksyjä,vaan normit farkut ja vaikka siisti farkkutakki.tietenkin alla valkoinen t-paita.omistaa hyvät käytöstavat,ajattelee,ei kierrätä naisia,hyvä itsetunto...ja tietenkin opiskelee jossain ammattikorkeakoulussa,lukiossa,kauppakorkeakoulussa tms.ja rahaa on tietenkin!;)
mutta haluaisinko mä sittenkään tommosta?siispä jatketaan..
vaihtoehto nro 2:
pituudella ei oo kauheesti väliä.mutta mieluisten mua 10cm vähintään pitempi,eli yli 170cm.ja ei kyl saa olla yli 195cm!kropalla ei ole niin väliä.kunhan ei ole jenkka kahvoja!tämä mies on jotenkin erikoinen.rastat tms erillaine juttu hiuksissa ois jees.tai sit semmonen pitkä heviletti,pörröpää tai vaikka kalju!ei juurikaan merkitystä!ja tämän jätkän tyylin pitää olla erilainen...eli plussaa on et on hippi,punkkari,rokkari,teddy...ihan mitä vaan!mutta ei mielellään lökäpöksy,koska niitä näkee kaikkialla...mieluiten ois kehittäny jonkun ihan oman tyylin!ja kulkis vaikka joskus hame päällä;)
tämä mies ois aatteelleen uskollinen,mutta ei tyrkyttäisi sitä mulle,jos en aattele ihan samoin.ei tykkää tapella mun kanssa,mutta osaa kyl puollustaa itteänsä tarpeen vaatiessa!jätkässä pitää olla sitä jotain!ja luonne...ois uskollinen,rehellinen(ei kyl lauo mitn törkeyksii päin naamaa),ajatteleva,huumorintajunen,hellä,hyvä sängyssä...noit vois luetella loputtomiin!!!

eli johtopäätös;te ootte kaikki unelmien miehiä!ei ole vain yht miesmakua...muista olla vaan oma ittesi,niin flaksi käy varmasti!=)

Äänestä

ELIJAH WOOD!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


c",) kirjoitti:

Millainen on unelmiesi mies?

...tumma, vaalee, pitkä, lyhyt, iso, pieni, lihava, laiha... millainen luonne??? jne...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu