Pääsin varasijalta. Lähetin vastaanottoilmoituksen. Soitin ja kysyin onko tullut perille. On kuulemma perille tullut ja oikein täytetty. Maksut maksettu. Tuleeko yliopistolta vielä jotain postia ennen opintojen alkua? Joku vahvistus opintojen aloittamisesta tms.?
Hki/hum.tied
Tuuli
1197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minulle tuli alkuviikosta kirjekuori, jossa oli länsäolotodistus, henkilörekisteriote ja Helsingin kaupunginjohtajan kirje (tyyliin: "valitsit hyvän kaupungin ja toivottavasti viihdyt"). Tuuroteilta pitäisi kuulemma vielä tulla jotain viestiä ensimmäisen maanantain ohjelmasta.
Nuo varmaan vielä tulevat, ja jos eivät tule, ainoa mikä on enemmän tai vähemmän pakollinen on tuo info maanantaista. Muita papereita voi varmaan metsästää yliopistolta vielä jälkeen päin. :)