Siis onko kellään muulla asunto vielä hakusessa?? Mulla ja poikaystävälläni piti olla kämppä, mut nyt se tyyppi yhtäkkiä päättikin myydä sen. Eli telttaan vissiin joudutaan.. opiskelija- asunnoista ei viittitty edes vastata että ei oo kämppää.. kohtalotovereita??
Kenelläkään
asunto-ongelmia??
2331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Voi kyllä. Onhan meitä muitakin ilman asuntoa vielä. Itse en voi hakea opiskelija-asuntoja kun mukana muuttaa koira (vain yksiöihin voi ottaa koiran ja niihin ei voi hakea ekan vuoden opiskelijana).
Mielenkiinnolla odotan, jollei löydy jotain eläinystävällistä yksityistä vuokranantajaa, mitä tapahtuu kun saavumme koirani kanssa hätämajoitukseen. Kun joku muista herää koirani tyynyllään ja kun se on kantanut toisten tavaroita ympäriinsä niin saattaa löytyä asunto nopeammin :)
Onhan tässä vielä aikaa, ei hätää vielä..
ihanko sä oikeesti luulet, että sun annetaan ottaa koira mukaasi hätämajoitukseen?