Kannattavan puhdistaminen pölystä ja sormenjäljistä?

Mitenkä olisi hyvä puhdistaa kannattavan näppiksen alusta pölystä? soveltuuko esim. painailma(spray), jos ensin irrottaa näppiksen koneesta? mikä on paras tapa puhdistaa näyttö pölystä ja sormenjäljistä?
1364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Imuroi pölyimurilla ja hyvä olisi samalla esim. pensselillä rapsuttaa niin saa puhtaammaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi80 kirjoitti:

Mitenkä olisi hyvä puhdistaa kannattavan näppiksen alusta pölystä? soveltuuko esim. painailma(spray), jos ensin irrottaa näppiksen koneesta? mikä on paras tapa puhdistaa näyttö pölystä ja sormenjäljistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu