mä oon tosi masentunu jos kävisin psykiatril mul annettais masennus lääkkeit... yhel kaveril oli sama ongelma mut vähä lievempänä... mul on haavainen paksusuolen tulehdus joka on nyt aika hyväs mallis... kuitenkaan en halua syödä lääkkeitä koko lopun elämäni...eräs tuntematon mies henkilö raiskas mut pari vuotta sitten kukaan ei tiedä siitä mun jätkä kaveri on pahoin pidelly mua... mä en enää kauaa jaksa mun harteilla on niin paljon ikävii juttui painona et halun tehä itsarin... siksi kysynkin että jos näitä seuraavia lääkkeitä syö kerralla tarpeeksi kuoleeko siihen eli tällaset lääkkeet kuin: azamun, trikotsol, asacol sekä prednisolon prednisolon on maailman vahvimpia allergia lääkkeitä ja trikotzol on luultavastikkin jonkin sortin antibiotti... voinko kuolla jos otan noita lääkkeitä viinan kanssa?
itsari
yks vaan
3809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että varmaan saat niistä elämäsi kauheimman ripulin, tuskin muuta.
Mitä oikein kuvittelet?
Lääkkeillä on todella vaikea, ja epäluotettava tapa yrittää tappaa itseänsä.
Saatat kyllä päätyä aivokuolleeksi jonnekin hoitokotiin loppuiäksesi, siinä kaikki.
Jos saan kysyä niin... miksi olet masentunut... ja miksi...hmmm....
Kerro vähän...
Ennnenkuin poistut tästä maailmasta että olisi edes varoitus muille, tai hyötyä.
Lääkkeillä ei itseään pysty tappamaan, ei sitten millään tavalla.
Ainoastaan saat tajun kankaalle moneks tunniksi. Ja sinä aikana sua jo varmaan viedäänki jo sairaalaan.
Joten ei kannata niitä kokeilla.
Yks ehkä varmin tapa on hirttäytyminen.
Mutta se on aika raaka tapa, etenkin jos on mahdollisuutena se, että joku saattaa löytää sinut.
Itsemurhaan ei ole mitään helppoja keinoja.
Mikään ei ole varma.
Sen takia sinuna harkitsisin sitä vaikka varmasti tiedät itsekkin ettet pääse sillä kovin pitkälle.
(Ainoastaan sairaalaan ja huonolla säkällä suljetulle.)
Olen itsekkin masentunut, harkinnut itsemurhaa jo 3 vuotta mutta vieläkään en ole löytänyt sopivaa ja rauhallista tapaa kuolla.
Kerran olenkin ollut lähellä kuolemaa ja arvaa alkoko pänniä typeryyteni.
Kun ihminen pääsee lähelle kuolemaa, et voi arvatakkaan kuinka paljon sitä haluaa takaisin.
Vaikka maailma onkin epäreilu, törkeä ja paha niin täällä on kuitenkin vielä niin paljon hyviä ihmisiä olemassa, että ei kannata luovuttaa.
Kaikella on tarkoituksensa.
Jos et ole tästä poikaystäväsi eronnut, niin tee se heti.
Mies kun kerranlyö, se lyö toiste.
Etenkin jos se näkee ettet voi lyödä vastaan.
En aio sanoa että ota itseäsi niskasta kiinni, koska tiedän että se ei onnistu.
Mutta ala hemmotella itseäsi.
Osta tuoksukynttilöitä, kuuntele hyvää musiikkia, syö hyvin. Se vie ajatukset pois pahasta olosta vähäksi aikaa. Usko pois. Vaikka kuinka ei huvittaisi, niin hemmottele itseäsi jollain sellaisella asialla josta pidät.
Ja pyydä apua.
Ala käymään terapiassa, sillä joillekkin puhuminen auttaa. Keskitä energiasi johonkin asiaan missä sinun ei tarvitse ajatella ja anna aikaa itsellesi.
Aikaa on.
Kannattaa mennä psykiatrille ja selittää kaikki mitä mieleen vaan ikinä juolahtaa. Siitä se lähtee...