Terve!
Mikäs on viikonloppujen baari meininki Salossa? Kummosta kuppilaa löytyy ja millasella ikäjakaumalla? Kannattako tulla joku viikonloppu tukemaan paikallista baaria?
Mikäs on viikonloppujen baari meininki Salossa? Kummosta kuppilaa löytyy ja millasella ikäjakaumalla? Kannattako tulla joku viikonloppu tukemaan paikallista baaria?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kyllähän täältä kaikenlaista kuppilaa löytyy. Nuorempaan makuun mm. r.e.l.a. ja Night. Vähän varttuneemmalle porukalle Paradise Garden. Sitten on pubeja esim. MusicBar Z, IrishBar Molly, Public Corner, Vanha Mestari jne... Bändejä (paikallisia ja muita) esiintyy mm. Maksimissa ja Toriterassilla. Tarjontaa on aika laidasta laitaan minun mielestäni, tässä oli muutamia jotka tuli mieleen.
Mielestäni Z-baari on paras paikka biletykseen Salos.
voi bilettää? Muuta kuin istuskella pöydäs ja vetää viinaa ja kastoa "ei niin viehättäviä asiakkaita"...?
katsoa ei niin viehättävää henkilökuntaa..
todellakaan kannata tänne saloon tulla tääl ei oo yhtään mitään ei niin mitään kunnon menomestaa, eikä muutenkaan mitään
mene zetaan ellei älykkyysosamääräsi ole alle kymmenen..
siellä on niin itserakasta henkilökuntaa että ravintolapäällikkökin on teettänyt vyönsoljen jossa lukee "on se iso".
naurettavaa.
enkä ole kateellinen koska olen eri sukupuolta ja minusta tuo on kuvottavan narsistista.
iso niin siks varmaan... huumoria hyvät ihmiset vähän kehiin...
Kiitos kaikista vastauksista. Itseltä ikää löytyy siinä 22 ja tarkoitus ois moikkailla rentoa porukkaa siinä 25-30 vuotiaita. Mikään pintaliito teinimesta ei kyllä kiinnosta, mutta löytyiskö muuta? Joku edullinen siisti alotusbaari ja siitä sitten joraamaan yökerhoon..
ainakin aina ekaksi mestariin ja sit sielt nightiin. parhaaksi todettu kierros ja joka kerta toimii.
minkä ikäinen olet?
Oon 25 ja kaverit sen molemmin puolin, että samoilla paikkeilla ollaan.
Lähdetkö oppaksi ;)
Vaikka itse kierrän kaikenlaiset baarit ja yökerhot kaukaa, olen käsittänyt niin että eikös ne kaikki ole jonkinlaista pintaliitotouhua?
juoda niin laittaisin ne rahat kyllä johonkin toiseen kaupunkiin. jos nyt kuitenkin haluat sinne mennä niin suosittelen lämpimästi mollya henkilökunta on ystävällistä ja ammattitaitoista, jaksavat jopa hymyillä! Z kannattaa unohtaa, mutta mollyn ikkunasta voi seurata miten naapuri baarin asiakkaat konttaavat yksi kerrallaan ulos.. yökerho taso on kyllä ala-arvoista. enkä voi suositella kumpaakaan paikkaa kenellekkään joten kannattaa lopettaa ilta kolmelta jolloin molly antaa valomerkin... pieni ylistys puhe sille baarille, mutta se on ainoa toimiva baari salon yöelämässä... rikalankin tasoakin voi miettiä siinä kohtaa kun z-baarin henkilökunta sanoo " meillä on tullut pilkku joten painukaa rikalaan, sinne mekin menemme!"