pensaa

Mulla on kans fiiatti ja se on tosi huano kun se jätti tielle pensan loputtua.En ikinä enää ostaa fiiattia!!!!!!
4242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juu mulla on fiiatti ja siitä merkistä ei saa kukaan kommentoida mitään negatiivistä, vaikka ne ovatkin faktaa. Mä en vain pidä siitä, joten ei tarvii tänne kirjoitella muuta kuin ylistystä fiiateista, koska mulla on ollut yksi yksilö, jossa ei ole ollut täällä mainittuja vikoja... korjaan ominaisuuksia!

Äänestä
  • Kyllä sitä voi asiaa kirjoittaa, mutta näitä idiootti juttuja joita täällä on, tyyliin mun kumminkaiman kissan isän koiran veljentytön vaarin mummollla KUULEMA oli viiatti ja siinä oli aina vikaa, ei jaksa lukea!

    Äänestä

  • Kerropas monestako fiatista "jees" nimimerkillä on kokemusta??

    Äänestä

  • montako kirjoitti:

    Kerropas monestako fiatista "jees" nimimerkillä on kokemusta??

    Minulla on kaksi fiiattia, ensimmäinen ja viimeinen. Pihassa on Punto 75S ajettu alle 70 tkm:ä ja vuosimalli 96. Ja voin vahvistaa lähes kaikki nuo punton "ominaisuudet" mitä viestissä "Kertakäyttöauto" nimimerkillä Mikko kirjoittaa.

    Lisäksi oma puntoni syö öljyä 2-3l/10 000 km:ä, venttilit nakuttaa, kytkin ravistaa, jarulevyt kuluu to. nopeasti, ja taka-akselista kuuluu edelleen kolinaa, vaikka sinne on asennettu lisäkumityynyt puslien päälle. Lisäksi koneesta tihkuu öljyä monesta tiivistepinnasta, kuten vaihdelaatikon ja lohkon välistä, mutta se on Fiatin liikkeen mukaan öljyn "hikoilua", ei vuotoa, koska öljyä ei tipu sentään maahan saakka. Ja nuo Mikon mainitsemat talvi-ominaisuudet vahvista täsyin todeksi, eli iskarit jäätyvät kivikoviksi, vaihteet takertelevat, lämppärin teho onneton jne.

    Autoni on huollettu säännöllisesti ja sitä on pidetty hyvin, eli ei ole revitelty tahallaan hajalle tms.

    No minulla ei ole omalta osaltani enempää kokemusta, mutta sukulaisellani on myöskin samanlainen 75 Punto ja siinä on myöskin tehty vastaavia korjauksia ja mm. taka-akselin tuenta vaihdettiin, kun mittarissa oli 90 tkm:ä. Tenta oli kulunutväljäksi ja rengas lenkotti kallellaan todella pahasti.

    Joten on kokemusta reilu 2 vuotta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei toimi ilman kirjoitti:

Mulla on kans fiiatti ja se on tosi huano kun se jätti tielle pensan loputtua.En ikinä enää ostaa fiiattia!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu