eu tuhoaa suomen

kyllähä totuus o niin että eu on tuhonnut suomen ja itsenäisyyden,siinä on meille piipertäjille työtä saada suomi takasin
4419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sinun kannattaa aloittaa se työ opettelemalla kirjoittamaan. Ei kukaan ota viestiäsi vakavasti jos et osaa edes alkeellisesti oikeinkirjoitusta.

Äänestä

on se, että EU tuhosi maalaisliiton ja MTK:n mafian, joka kuppasi suomalaista yhteiskuntaa vuosi vuoden jälkeen enemmän kuin mitä varaa oli.

Nyt, kun pullansyöminen toisten pöydistä on EU:n myötä tullut huomattavasti hankalammaksi, niin itku on hirmuinen.

Äänestä
  • vain näiden maaseudun loiseläjien parissa! Kaupungeissa menee hyvin - ja vuosi vuodelta aina paremmin.

    Äänestä

  • ja niitten tukien loppuminen vasta hyvä asia onkin
    Meille, joiden hehtaarit lasketaan tuhansissa on hyvä että tukiasilla kituuttaneet hinnan "dumppaajat" putoavat pelistä - amigo.
    Pistähän tää mielees kun vuonna 2015 ostan sitä pullaas kaupasta talousnero.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luonnonsuokelia kirjoitti:

kyllähä totuus o niin että eu on tuhonnut suomen ja itsenäisyyden,siinä on meille piipertäjille työtä saada suomi takasin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu