... onko spermassa paljon kaloreita? :D Sitä kun tulee nieltyä melko paljon uudessa suhteessa. Eikös se fruktoosia ole siittiöiden ravintona?
typerä kysymys spermasta
:D :D :D
41929
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pakko siinä on olla kaloreita ja lujasti. Oothan nähnyt kuinka isoiksi naiset kasvaa, kun ne saavat kunnolla munaa. Yheksän kuukautta ne lihovat, kunnes lopulta poksahtavat. Olehan varovainen sen sperman kanssa ;)
Hahaa! Vaikka susta tuntuu, että sä suorastaan tukehdut spermaan niin ei sitä ole tyypillisesti kuin noin ruokalusikallinen per laaki. Spermasta suurin osa on nestettä, joka vastaa koostumukseltaan lähinnä suolaliuosta. Siittiöitä on massasta niin pieni osa, että sperman kalorimäärä jää hyvin pieneksi.
Sperma on maailman parasta diettiruokaa. Saadaksesi desilitran spermaa sun pitäisi panna/ottaa suihin vähintään 6-7 kertaa päivässä. Ja sellainen liikunta vasta hoikkana pitää :-)
Joo, eli siis luultavasti en liho, kun siinä ei ole suurimmaksi osaksi kuin vettä, mutta on yksilötapauksia, joissa lihoo 9 kuukautta yhtäjaksoisesti? :D okei, olenpahan nyt viisaampi. Kiitos vastauksista! ^_~
jostain olen joskus lukenut että teelusikallisessa spermaa on 12 kcal =)