Seurustelu

Miten akne on vaikuttanut teidän seurusteluun?

Jos olisi jotain sanottavaa kokemuksista, olisi mukava. :)

Itse en uskalla yrittääkään mitään, vaikkei olekaan kuin lievä akne. Ajatteleekohan siloposkiset tytöt heti, ettei tulisi kuuloonkaan seurustella pojan kanssa jolla on finnejä?
Vaikka itselläni on finnejä, niin silti en kiinnostu yhtään tytöistä joilla on sama ongelma. Toivottavasti kaikki tytöt eivät ajattele samoin..
61589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

jeps, elikkäs kummallakin on lievä finniongelma/akne.. mulla ehkä jopa pahempi, johon oon käyttänyt apteekin widmer sarjaa ja ihan ok kunnossa on nyt.. eipä meitä ne finnit oo oikeastaan kumpaakaan haitannu..en oo koskaan ees kiinnittäny huomioo ihmeemmin, ne vaan on ja mähän olen sen IHMISEN kanssa,en finnien.. eli eipä se akne ole ongelma seurustelulle. Ei ole vaikuttanut mitenkään meidän elämässämmen...

Terv:jo 3 v onnellisesti yhdessä

Äänestä
  • No ei tietenkään siloposkisia tyttöjä kiinnosta finninaamaiset pojat. Miten voisit sellaista edes olettaa kun ei sinuakaan kiinnosta tytöt joilla on finnejä??

    Äänestä

mun poikaystävälläni on akne eikä häiritse mua ollenkaan. en edes huomaa finnejä. poikaystäväni on niistä huolimatta silmissäni uskomattoman komea! itselläni on silloin tällöin jokunen finni mutta ei mitään ongelmaa niistä.

Äänestä

on seurustelu/poikien vikittely kyllä jääny kokonaan pois,kun tää naama on mikä on...=(
mutta ajattelen,että sit joskus.....=)

Äänestä

Ei elämä voi olla näpyistä kiinni!! Ehkä jotkut alle 20 v ovat niin pinnallisia, että katsovat finnejä, mutta eivät vanhemmat ja kypsemmät. Itselläni on paha aikuisiän akne vaivannut jo 2 vuotta, mutta olen silti saanut huomiota osakseni. Nyt seurustelen ihanan miehen kanssa. Enkä itsekään katsoisi finnejä, jos ihastun siihen ihmiseen.

Äänestä

Aknella on kyllä tähänkin asiaan aika suuri vaikutus ollut. Itse olen ainakin niin kauhean epävarma omasta ulkonäöstäni, että on vaikeaa lähestyä ketään. Ja kun joku lähestyy muo, epäilen hirveästi sitä, että voiko toi poika olla oikeasti musta kiinnostunu. Niin ja sitten kun alkaa tapailemaan jotakuta, niin on kokoajan entistä huolestuneempi naamastaan. Pelkää, että se muuttuu entistä pahemmaksi ja poika jättää. Loppujen lopuksi sitä katsoo parhaaksi itse lopettaa suhteen. Ehkä sitä jotenki suojelee itseään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surullinenpojka kirjoitti:

Miten akne on vaikuttanut teidän seurusteluun?

Jos olisi jotain sanottavaa kokemuksista, olisi mukava. :)

Itse en uskalla yrittääkään mitään, vaikkei olekaan kuin lievä akne. Ajatteleekohan siloposkiset tytöt heti, ettei tulisi kuuloonkaan seurustella pojan kanssa jolla on finnejä?
Vaikka itselläni on finnejä, niin silti en kiinnostu yhtään tytöistä joilla on sama ongelma. Toivottavasti kaikki tytöt eivät ajattele samoin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu