Kasvisruoasta terveyttä

Tässä on hyviä vinkkejä 5000'lta jenkkilääkäriltä
terveellisestä ruokavaliosta

http://www.pcrm.org/health/veginfo/vsk/index.html

Kokeilin. Kilot tippui ja olo parani.
2185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo, onhan se fakta, että kun ihminen syö puhdasta ravintoa, hän voi paremmin ja puhtaammin! Suosin Steinerin oppeja ruokavaliosta ja muustakin, varsinkin kohdistaen pieneen lapseen ja kasvatukseen. Onko muilla mielipiteitä asiasta??

Äänestä
  • Kyllä on! Steiner oli hörhö joka ei oikein ymmärtänyt asioita. Mikäli hänen oppiensa mukaan elettäisiin niin maailma olisi aikamoinen 'survival' -kenttä noin yksilön elämän edellytyksien suhteen.

    Onneksi hänen hörhöilynsä jäivät oman onnensa ojaan vaikka pieni joukkio yhä yrittää....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keke39 kirjoitti:

Tässä on hyviä vinkkejä 5000'lta jenkkilääkäriltä
terveellisestä ruokavaliosta

http://www.pcrm.org/health/veginfo/vsk/index.html

Kokeilin. Kilot tippui ja olo parani.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu