En jaksa

Voimat ovat aivan lopussa, jokainen päivä on yhtä taistelua. Yritän tulla kouluun vaikka mieli ei tee. Olen ollut keväällä pois koulusta masennuksen takia mutta nyt ajattelin yrittää. Ahdistaa pelkkä ajatuskin kotitehtävistä. Elämä on puurtamista.
1392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mullekin kouluuun lähtö ja siellä olo on kamalaa, koska kärsin jonkinlaisesta ahdistuksesta. Ja siksi keskittyminen ja muiden ihmisten kanssa olo on vaikeaa.lisä huolena on henkilökohtaiset murheet ja läheisten. Vaikeaa, en tiedä oisko lääkkeistä apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Voimat ovat aivan lopussa, jokainen päivä on yhtä taistelua. Yritän tulla kouluun vaikka mieli ei tee. Olen ollut keväällä pois koulusta masennuksen takia mutta nyt ajattelin yrittää. Ahdistaa pelkkä ajatuskin kotitehtävistä. Elämä on puurtamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu