rv 21+4 odottajia samalla ajalla?

nainen 29v mies 40v esikoinen tulossa.Ihanaa aika Kaikki on mennyt kivasti,entä sinulla?
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tänään. Kaikki mennyt mukavasti, mitä nyt rauta-arvot maassa ja rautakuurilla väsymyksen takia. Lisäksi selkäsärkyä, johon auttanyt fysioterapia ja tietyt jumppaliikkeet. Mutta tämä kai ihan pientä...

Äänestä

Alkuraskaus oli yhtä kärsimystä, närästystä, väsymystä, pahoinvointia. Nyt on ollu 3 kk yhtäjaksoinen flunssa ja nenä tukossa, joka yö herää ettei saa happea. Sitten kun ei nuku kunnolla, väsyttää tosi paljon kaikki päivät. Jotain allergiasumutteita olen saanut ja ne auttoi tasan 2 vkoa ku tuli uus kurkkukipu ja flunssa, joka ei sit tullutkaan päälle. Nyt olin 2 pvää mahataudissa ja nenä on ollut taas tukossa 2 vkoa 24 h vrk:ssa.

Alaselkä on alkanut kipuileen istumatyössä ja peukalon muutenkin liian löysä nivel, joka on tuupannut muljahteleen paikaltaan, on nyt parin viikon aikana lähtenyt varmaan 3-4 krt sijoiltaan, esim sipulia leikatessa ja tuuppaan sen vain itse paikalleen. Neuvolassa meinasivat, että sairastelu johtuu vain työympäristöstä, kun on uusi työntekijä sairaalassa, niin pöpöjä on niin paljon, että on normaalia että menee 1/2 vuotta ennen kuin vastustuskyky nousee.

Nivelen sijoiltaan menokin tulee kuleemma todennäköisesti lisääntymään, kun raskaus etenee, mutta eipä sitä kannata lääkärille näyttää jos on vanha vaiva, että palautuu sit ennalleen synnytyksen jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reija 29 kirjoitti:

nainen 29v mies 40v esikoinen tulossa.Ihanaa aika Kaikki on mennyt kivasti,entä sinulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu