Te kesäkuun lopulla syntyneet ravut (26.6-30.6),kuuluuko luonteenpiirteeseenne negatiivinen ajattelutapa? Löydättekö huonoja puolia asioista,mitä ette ole vielä tehnytkään.Itse olen vesimiesnainen ja puolisoni on rapu.Olen positiivinen luonne kaikinpuolin.Yritän löytää asiosta aina jotain hyvääkin,enkä tuomitse etukäteen,niinkuin rakas Rapuni.Muuten hän on helppo elämänkumppani,mutta joskus ärsyttää hänen negatiivinen asenne. Yksi esim.ulkomaille häntä on turha pyytää,koska hän on kerran elämässä pettynyt Kreikan matkaansa. Siitä matkasta on varmaan 25 vuotta.Pohjoismaat on ok.Oh,mamma,mä sanon vaan...Että,näin meillä!!
26.6-30.6 syntyneet Rapumiehet
7
1412
Vastaukset
- Jousimies Hese
Kyse on yksinkertaisesti elämänasenteesta eikä mistään horoskoopeista. Todennäköisesti työ ja kaveripiiri on muotoutunut miehistä jotka maalaavat aina jonkun kielteisen mielikuvan joka asiasta. Tämän tyyppiset ihmiset on yksi laji, niitä löytyy joka vuoden ajoista.
- ........
28.6 syntynyt mieheni ei ole negatiivinen, ja matkustelemme monta kertaa vuodessa ulkomaille :)
- Raputytteli
Joop.. Mun rapumieheni on kans aika negatiivinen.. Ite yritän kyllä löytää asioista positiiviset puolensa, kun hän taas saa kaiken niin negatiiviseksi et se lannistaa mutkin... en tiedä onko horoskoopista vai mistä kyse, mut syntymäpäivä osuu tolle akselille, tosin niin mullakin..
- Mooneclipse
Olen rapu (synt. 28.06). Enkä omaa negatiivista ajattelua asioita kohtaan ja mielelläni matkallekkin jonnekkin lähtisin jos rahaa olisi.
En tästä ravun luonteesta sitten tiedä, mutta itselläni ainakin taipumusta asioiden "huomiseen" siirtämiseen ja useat asiat ottaa helposti itseensä.
Uskoisin, että ukollasi on viitseliäisyyden puutetta tai jotain.- atkboy
Heippa, pitäisiköhän heittää teille ykden kyseiseen ajanjaksoon syntyneen miehen mielipide myöskin.
Kenties olen sitten jotenkin poikkeavaa sorttia koska en valitettavasti löytänyt yhtäkään piirettä itsestäni teidän keskustelussa.
Pidän itse valtavasti matkailusta ja käyn etelässä noin 2 kertaa vuodessa, sekä matkailen asuntoautolla välillä ympäri suomea ja eurooppaa.
Kun itselläni on elämä potkinut päähän niin enpä ainakaan ole lannistunut taikka ajatellut asioita negatiivisesti. elän sinkkuna erittäin onnellista ja antoisaa elämää lasteni kanssa. parisuhteessa olin lähes 15 vuotta.
- Oikukas raputar itse
Mulla on 30.6 syntynyt rapu-mies, ja tunnistan hänessä tuon kielteisyyden ja turhien huolten kantamisen. En usko, että horoskooppimerkistä kiinni vaan elämänkokemuksista ja siitä, että on pienenä jäänyt vaille isänsä kannustusta. Jännää on seurata, miten herkästi menee puolustuskannalle ja tulkitsee asiat monesti turhaan itselleen kielteisiksi vaikkei niin tarkoittaisi. En tiedä, miten riisua ihmistä liiasta hyökkäävyydestä ja kielteisyydestä, se kun iän myötä tuntuu vain vahvistuvan. Ulospäin toki sosiaalinen tarinankertoja mutta läheisten kanssa tulee nämä hankalat piirteet usein esiin.
- aatsipoppaa3
empä mä jaksa uskoa että horoskoopista kiinni on.mun äiti 55 v on neitsyt eikä negatiivisempaa ihmistä ole vastaan kävellyt. :Dmä ite oon raputyytö ja just se meiän perheessä, joka jaksaa nähdä valonpilkahduksia melkeen asiassa ku asiassa,oon heinäk 7. syntynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2556513Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2006060Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai275589Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1274828Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1733625Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1313405HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok323107Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2892615Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan192552- 1442436