Te kesäkuun lopulla syntyneet ravut (26.6-30.6),kuuluuko luonteenpiirteeseenne negatiivinen ajattelutapa? Löydättekö huonoja puolia asioista,mitä ette ole vielä tehnytkään.Itse olen vesimiesnainen ja puolisoni on rapu.Olen positiivinen luonne kaikinpuolin.Yritän löytää asiosta aina jotain hyvääkin,enkä tuomitse etukäteen,niinkuin rakas Rapuni.Muuten hän on helppo elämänkumppani,mutta joskus ärsyttää hänen negatiivinen asenne. Yksi esim.ulkomaille häntä on turha pyytää,koska hän on kerran elämässä pettynyt Kreikan matkaansa. Siitä matkasta on varmaan 25 vuotta.Pohjoismaat on ok.Oh,mamma,mä sanon vaan...Että,näin meillä!!
26.6-30.6 syntyneet Rapumiehet
7
1394
Vastaukset
- Jousimies Hese
Kyse on yksinkertaisesti elämänasenteesta eikä mistään horoskoopeista. Todennäköisesti työ ja kaveripiiri on muotoutunut miehistä jotka maalaavat aina jonkun kielteisen mielikuvan joka asiasta. Tämän tyyppiset ihmiset on yksi laji, niitä löytyy joka vuoden ajoista.
- ........
28.6 syntynyt mieheni ei ole negatiivinen, ja matkustelemme monta kertaa vuodessa ulkomaille :)
- Raputytteli
Joop.. Mun rapumieheni on kans aika negatiivinen.. Ite yritän kyllä löytää asioista positiiviset puolensa, kun hän taas saa kaiken niin negatiiviseksi et se lannistaa mutkin... en tiedä onko horoskoopista vai mistä kyse, mut syntymäpäivä osuu tolle akselille, tosin niin mullakin..
- Mooneclipse
Olen rapu (synt. 28.06). Enkä omaa negatiivista ajattelua asioita kohtaan ja mielelläni matkallekkin jonnekkin lähtisin jos rahaa olisi.
En tästä ravun luonteesta sitten tiedä, mutta itselläni ainakin taipumusta asioiden "huomiseen" siirtämiseen ja useat asiat ottaa helposti itseensä.
Uskoisin, että ukollasi on viitseliäisyyden puutetta tai jotain.- atkboy
Heippa, pitäisiköhän heittää teille ykden kyseiseen ajanjaksoon syntyneen miehen mielipide myöskin.
Kenties olen sitten jotenkin poikkeavaa sorttia koska en valitettavasti löytänyt yhtäkään piirettä itsestäni teidän keskustelussa.
Pidän itse valtavasti matkailusta ja käyn etelässä noin 2 kertaa vuodessa, sekä matkailen asuntoautolla välillä ympäri suomea ja eurooppaa.
Kun itselläni on elämä potkinut päähän niin enpä ainakaan ole lannistunut taikka ajatellut asioita negatiivisesti. elän sinkkuna erittäin onnellista ja antoisaa elämää lasteni kanssa. parisuhteessa olin lähes 15 vuotta.
- Oikukas raputar itse
Mulla on 30.6 syntynyt rapu-mies, ja tunnistan hänessä tuon kielteisyyden ja turhien huolten kantamisen. En usko, että horoskooppimerkistä kiinni vaan elämänkokemuksista ja siitä, että on pienenä jäänyt vaille isänsä kannustusta. Jännää on seurata, miten herkästi menee puolustuskannalle ja tulkitsee asiat monesti turhaan itselleen kielteisiksi vaikkei niin tarkoittaisi. En tiedä, miten riisua ihmistä liiasta hyökkäävyydestä ja kielteisyydestä, se kun iän myötä tuntuu vain vahvistuvan. Ulospäin toki sosiaalinen tarinankertoja mutta läheisten kanssa tulee nämä hankalat piirteet usein esiin.
- aatsipoppaa3
empä mä jaksa uskoa että horoskoopista kiinni on.mun äiti 55 v on neitsyt eikä negatiivisempaa ihmistä ole vastaan kävellyt. :Dmä ite oon raputyytö ja just se meiän perheessä, joka jaksaa nähdä valonpilkahduksia melkeen asiassa ku asiassa,oon heinäk 7. syntynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1483785Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,843219SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.852624Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72416Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2472363Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392216Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv791807- 42959
- 95958
- 53839