Beautiful people

Uutisissa kerrottiin, että Ruotsissakin on avattu lännen tyyliin kauniitten ihmisten nettisivut. Siis rumia ei huolita jäseniksi, vaikka olisivat kuinka rohkeita. Ei ole vaikea arvata, minkälaisia kriteereitä jäsenvalintoja tekevässä "katsojan silmässä" on.

Jäi askarruttamaan, mitä näille jäsenille tapahtuu, kun tulevat vanhoiksi ja... voi kauhistus... ryppyisiksi!
9666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

joka uskoo ikuiseen nuoruuteen ja käy aika-ajoin piikittämässä botuliinia ryppyjen alle ja leikkauttamassa "löysät nahkat" pois :DDDDDDDDD

Äänestä
  • ..sitä porukkaa, joka parhaiten hallitsee kuvien manipuloinnin? Paitsi jos palveluun on liitetty pakollinen webbikamera tai muuta livenä tapahtuvaa valintaa?
    Siinä tapauksessa taas maskeeraajat....puvustajat..muut mahdolliset avustajat. :))

    Äänestä

rumien netti että pääsevät vanhana siihen,kauniimmat muuttuvat nopeammin ja vähemmän kauniit vain kaunustuvat

Äänestä

Onhan täällä netissä kaikenmoista. Mahtuuhan tänne tuokin potukka. Ei kai tommonen voi ärsyttää. Siitä vaan.

Äänestä
  • Ei: pottu /potukka
    vaan: poru /porukka

    Äänestä

Kauniiden netti sopii hyvin, se ei ole yhtään kiinni iästä. Muissakin asioissa ja ominaisuuksissa on kaikille omia sivuja. Kaiken ikäisiä on kauniita ja rumia. Jonkun mielestä laiha on kaunis, toisen mielestä pyöreä ja pehmeä on kaunis. Olen aina ollut tyytyväinen ulkonäkööni ja ikäkin on aina ollut sopiva ja mieluinen. Nykyisin olen eläkeikäinen ja edelleen hyvän näköinen ja ikäinen.

Äänestä
  • Tuollainen positiivinen asenne ei ole vaikuttamatta ulkonäköönkin kaunistavasti.

    Äänestä

  • ulkonäköni puolesta nuorena kyllä.enkä haluaisi olla erilainenkaan,vähän säälittää nuo kauniitten nettiläiset kun tulevat väärään luuloon itsestään ja siitä ihan varmsti kolisten alas

    Äänestä

  • old_profile_21572 kirjoitti:

    ulkonäköni puolesta nuorena kyllä.enkä haluaisi olla erilainenkaan,vähän säälittää nuo kauniitten nettiläiset kun tulevat väärään luuloon itsestään ja siitä ihan varmsti kolisten alas

    Oikein huvittaa, miten sitä oli nuorena tarvitsevinaan jos jonkinlaista purkkia ja purnukkaa ym. Näin ajatellen aivan turhaan.
    Nykypäivänä saattaisi olla jokin tasoitekitti kova sana, kun ei noihin nipsaisuihinkaan oikein...

    Näin joskus jutun, jossa oikein iäkäs ja vieläpä vakavasti sairas oli halunnut käyttää itsekkäästi ( oma ilmaisunsa ) rahansa kauneusleikkauksiin, perustellen; 'olenpahan sitten arkussa kauniimpi'. Arkkukin oli muuten jo hankittu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hintriika kirjoitti:

Uutisissa kerrottiin, että Ruotsissakin on avattu lännen tyyliin kauniitten ihmisten nettisivut. Siis rumia ei huolita jäseniksi, vaikka olisivat kuinka rohkeita. Ei ole vaikea arvata, minkälaisia kriteereitä jäsenvalintoja tekevässä "katsojan silmässä" on.

Jäi askarruttamaan, mitä näille jäsenille tapahtuu, kun tulevat vanhoiksi ja... voi kauhistus... ryppyisiksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu