KARHU LAAJAVUORESSA !

Kulemma vuoren lenkin vatukossa olis nähty karhu eilen tiistaina ? Onks varma huhu ?

Koira on kyl käyttäytyny omituisesti siellä viimeaikoina , oliskohan hajuja ...?
53173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko varma, että se oli karhu? Itsekö näit? Missä päin tarkalleen havainto tehtiin. Meinaan, että en välttämättä lähde tänä iltana lenkille sinne suuntaan!

Äänestä
  • oli siellä joskus 90-luvun alussakin nähty jälkiä, muistaakseni. Mutta eikös se nyt ole aika normaalia kun siitä laajavuoresta avautuu kuitenkin ihan hyvän kokoiset metsät sinne taakse.

    Ja kyllä ne karhut lenkkeilijää varoo enemmän kuin lenkkeilijät karhua. Ehkä mitään pentua ei silti tarvitse mennä silittelemään ;)

    Äänestä

  • joo-o kirjoitti:

    oli siellä joskus 90-luvun alussakin nähty jälkiä, muistaakseni. Mutta eikös se nyt ole aika normaalia kun siitä laajavuoresta avautuu kuitenkin ihan hyvän kokoiset metsät sinne taakse.

    Ja kyllä ne karhut lenkkeilijää varoo enemmän kuin lenkkeilijät karhua. Ehkä mitään pentua ei silti tarvitse mennä silittelemään ;)

    Tuolla itä-suomen suunnalla. Lenkkeilijä lähti
    iltähämärissä tuttua lenkkipolkua ja emo hyökkäs
    kimppuun. Syynä oli se, että pentu oli jäänyt
    polun toiselle puolelle ja tää miesparka sattui
    just niiden keskelle. Emokarhu ei ollut paljon 40 kg
    painavampi, mutta voimaa löytyy ja kynnet on kuin
    leipäveitset.

    Pahaa jälkeä tuli muutamassa sekunnissa.
    Mies pantiin arkkuun kolmena palasena.
    Hirveetä ja samalla hiton huonoo tuuria!

    Äänestä

Arvatakkin saattaa, et marjastaja haluaa kerätä vatut itse...eipähän muut uskalla mennä metsään. Eiköhän se karhu ole jo muuramen kontuville löntystellyt.

Äänestä

"varma" ,eihän se muuten huhu olisikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ANTSEL... kirjoitti:

Kulemma vuoren lenkin vatukossa olis nähty karhu eilen tiistaina ? Onks varma huhu ?

Koira on kyl käyttäytyny omituisesti siellä viimeaikoina , oliskohan hajuja ...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu